Pes odmítl opustit svého přítele, který potřeboval pomoc

Psi jsou velmi inteligentní a věrní tvorové, kterých bychom si všichni měli vážit. Pes jménem Whimsy má velmi blízkého kamaráda jménem Pickles, což je také pejsek. Picklesovi se jednoho dne podařilo spadnout do studené vody. Zimní měsíce jsou pro lidi i psy velmi nebezpečné, a to hlavně na zamrzlých vodních plochách. Naštěstí tento příběh má velmi dobrý závěr.

Věrný přítel

Whimsy mohl utéct od studené vody a mrazivého počasí. Mohl tam nechat svého přítele a sám odejít do pohodlí a tepla. To ale neudělal, protože se jedná o velmi věrného přítele. Zůstal po boku svého kamaráda a křičel o pomoc. Naštěstí si ho někdo všiml a zavolal Liberty Fire and Rescue ze státu Maine. Jejich pracovníci okamžitě přiběhli na pomoc. Začali okamžitě jednat a zapůjčili si také vybavení místních hasičů z města Montville.

zinoti.lt

Psům hrozilo podchlazení

Na Facebooku se objevilo video, na kterém se jim podařilo promrzlého psa vytáhnout z ledové vody. Dokonce i poté, co se dostal Pickles z vody, zůstal Whimsy po jeho boku. Záchranáři ho ihned zabalili do fólie, která se používá u podchlazených nebo přehřátých jedinců. Naštěstí se ani jednomu z nich nic nestalo, ale oba byli ve velkém nebezpečí. Pes ve vodě se mohl velmi rychle podchladit a jeho věrný kamarád za ním mohl klidně spadnout nebo se také podchladit v mrazivém dni.

Čtěte také: Keanu Reeves po mnoha letech konečně našel lásku svého života!

Shutterstock

Oba psi se vrátili domů

Záchranáři potom zjistili, že oba psi mají známky na krku. Díky tomu rychle zjistili, kde mají své majitele a navrátili oba psi domů. Majitelé si je budou jistě mnohem lépe hlídat, aby k něčemu takovému již nikdy nedošlo. Mohli jednoho ze svých psů ztratit jen proto, že si je správně nehlídali. Majitelé i psi mají obrovské štěstí, že to dopadlo dobře. Whimsy byl velmi statečný a bez jeho pomoci by Pickles možná zemřel. Rodina ho nyní může považovat za velkého hrdinu!

Zdroj: zinoti.lt