David Hampl
26 září, 2020

Pejsek šel se svým novým majitelem ke hrobu jeho paničky, která zemřela před rokem. O chvíli později se stalo něco nezapomenutelného. U videa, které se objevilo online se většina lidí rozpláče. Každý by ho měl vidět. Potvrzuje totiž víru, že zvířecí láska k lidem je věčná! Nový majitel vzal svého nového pejska na procházku a zašli také na hřbitov. Chtěl, aby se pes podíval na hrob své majitelky, se kterou měl zvláštní pouto. Nikdo ale nečekal, co se stane.

Milovaný pes na svou paničku nezapomněl

Dne 24. září 2019 zemřela 86letá Theresa Morini z New Yorku. Pro celou rodinu to byla velká rána a nedokázali se s její smrtí vyrovnat. A nejen oni, ale také její malý mazlíček. Jednoho dne se dcera Theresy rozhodla zajít zavzpomínat na matku k jejímu hrobu i s jejím malým psíkem. Ze začátku se vše zdálo normální. Pes byl plný energie a pobíhal kolem.

Rychlá změna v chování

Jakmile ale dorazili k hrobu, začal se chovat jinak. Najednou byl plachý, klidný a tichý. Pejsek se vydal pomalu k náhrobku, lehl si vedle něj a stočil se do klubíčka. Jakmile chtěli nastoupit do auta a vydat se domů, pes kousek popošel, ale potom si to rozmyslel. Otočil se, vrátil se k hrobu a opět se stočil do klubíčka a odmítl odejít. Dcera Theresy a její manžel na Deta volali, ale bez výsledku. Když se pejsek vracel k hrobu po několikáté, natočila ho.

Důkaz obrovské věrnosti

Nakonec ho noví majitelé museli zvednout a odnést do auta. Záznam se dostal na internet a okamžitě se setkal s velkou odezvou. Toto silné pouto se přitom mezi psem a jeho bývalou paničkou vytvořilo za pouhých pět let, které strávili společně. Mezi lidmi se příběhy o věrných psech šíří již mnoho let. Mezi nejznámější důkazy obrovského přátelství patří:

· Greyfriars Bobby (Edinburgh, Skotsko),

· Hachiko (Odate, Japonsko),

· Kostya (Tolyatti, Rusko),

· Ruswarp (Wales, Velká Británie).

Sdílejte článek