David Hampl
19 února, 2019

Jak ví každý, kdo má doma pejska, jsou plní lásky a dokáží být velice nezištně milí. To ovšem neplatí jen ve vztahu se svým páníčkem nebo lidem všeobecně – jsou velice hodní i k dalším čtyřnohým kamarádům. Dokonce dokáží pomoci nejen své smečce, ale i úplně cizím psům – důkazem toho je fenka Lana, která se o své místo na spaní podělila s toulavým psem ze sousedství.

Černá kříženka z Lana kdysi žila na ulici

Milá černá kříženka Lana žila se svými bratry na ulici v Brazílii. Byla zachráněna a našla novou milující rodinu. Je to už přes rok, co ví, jak skvělé je, když někdo udělá laskavost pro druhé. Stala se milovaným domácím mazlíčkem, který má od své majitelky skvělou péči, ale na ostatní psy z ulice nezapomněla – dokonce se s nimi byla ochotná podělit o své pohodlí, čehož si záhy všimla i majitelky Suelen Schaumloeffel a její snoubenec a díky tomu vznikl tento dojemný příběh.

O svou deku se podělila s jiným psem

Vzhledem k tomu, že Lana nezapomněla ještě na dny, kdy se sama toulala hladová a žíznivá, rozhodla se na ostatní psy ve stejné situaci myslet. Od své majitelky jednoho dne dostala teplou přikrývku, aby jí v noci nebylo chladno, když počet stupňů značně klesl. Lana si ji však nenechala jen pro sebe. Přinesla ji až k plotu na okraj pozemku, kde bydlela a protáhla její část plotem, aby si na polovinu mohl lehnout i další pes na ulici. Ten byl toulavý, neměl kde bydlet a tak vzal za vděk Lany nabídnutým pelíškem.

Majitelka se o psa začala také starat

Následující den, když se Suelen Schaumloeffel vzbudila a vyrážela do práce, uviděla dle svých slov nejkrásnější pohled na světě. To, jak Lana spala na jedné plotem provlečené dece se svým novým čtyřnohým kamarádem z ulice, bylo opravdu dojemné. Naštěstí majitelka této milé fenky nezaváhala ani chvíli a okamžik zdokumentovala. Poté se pokusila k návštěvníkovi přiblížit, aby zjistila, zda nemá na krku identifikační známku. Ten se však zvedl a utekl – nejspíše se jednalo doopravdy o toulavého psa, který nebyl zvyklý na kontakt s lidmi. Občasně však pár Schaumloeffelů černého psa – kamaráda svojí domácí fenky – vídal a rozhodl se udělat alespoň stejně dobrý skutek, jako udělal jejich mazlíček. Každý den mu sem začali dávat jídlo a misku s vodou.

Laskavost, kterou bychom se měli všichni inspirovat

Suelen Schaumloeffel, ač sama udělal dobrý skutek tím, že se začala starat o svou původně opuštěnou Lanu, by bez drobné nápovědy ani nepřišla na to, že může pomoci i tímto způsobem. Přála by si, aby byl kamarád Lany jen zatoulaný a jednoho dne se vrátil domu, ale ve skutečnosti si myslí, že ona je doopravdy jedinou osobou, která se o něj stará. Její fena ji inspirovala k velkorysosti a také k tomu, aby se o svůj příběh podělila na sociálních sítích a dala možnost druhým, aby nalezli v události stejné ponaučení.

Sdílejte článek