David Hampl
6 dubna, 2019

Tento příběh šokoval každého, kdo si ho přečetl. Není se čemu divit, když vezeme v potaz, co se při něm stalo. Vše začínalo jako zcela běžný den. Po ulici se potuloval pes, který zabrousil k popelnicím. Ne kvůli jídlu, ale proto, že ho zde něco zaujalo. Začal být zvědavý a hledat, co se zde nachází. Až se k tomu skutečně dostal. Co ale objevil, to musí šokovat každému.

Pes v odpadních našel novorozeně. Vytáhl ho ven a nesl pryč

Co zde pes našel? Bylo to novorozeně, které zde nechala jeho matka, která se chtěla tímto způsobem zbavit. A takto ho chtěla zabít. V tu chvíli byl pes zachráncem, který zamezil jisté smrti čerstvě narozeného dítěte. Co ale pes udělal dále, to každého šokovalo. Nenechal dítě leže, jelikož ho vzal do své tlamy a odnášel ho pryč. Chtěl ho sníst, chtěl ho pohodit jinde, nebo co s ním chtěl dělat? Nikdo to nechápal.

Miminko odnášel dál a dál

V první chvíli si lidé mysleli, že ho skutečně chce sníst, nebo snad zabít. Pes však držel novorozeně vše své tlamě a ještě s pupeční šňůrou ho odnášel dále. Lidé nevěděli, zda je má šokovat daný nález, nebo to, že dítě skončí ve spárech toulavého psa, který ho pravděpodobně připraví o život – tedy pokud ještě žije. Co ale pes udělal, to šokovalo každého, jelikož toto nikdo z přihlížejících rozhodně nečekal.

Pes zanesl miminko k domu, přímo na práh před vchodové dveře

Pes se zachoval tak, jak by se nezachovalo mnoho lidí. Miminko držel velmi opatrně, stejně jako by se jednalo o jeho malé štěně. A kam ho zanesl? Před nejbližší dům, kde ho položil přímo před vchodové dveře. Najednou začal mohutně štěkat, aby upozornil majitele, že se něco děje a aby vyšel ven. To se také stalo. Obyvatelé domu se ihned o dítě postarali a ihned zavolali záchranáře. Příběh má šťastný konec, jelikož novorozeně přežilo. A jak to dopadlo s psem záchranářem? Ten se stal domácím mazlíčkem rodiny, za kterou dítě přinesl. Nejprve k nim nenápadně chodil, a poté se u nich zabydlel a zůstal natrvalo. Tento pes je skutečným hrdinou.

Sdílejte článek