David Hampl
18 října, 2020

Psi milují své lidské přátele natolik, že nám zůstanou věrní i po smrti. Na internetu jste určitě viděli již mnoho příběhu mazlíčků, kteří zůstávali u smrtelné postele až do konce života svého majitele nebo dokonce navštěvují jeho hrob a odmítají odejít. Jeden z těchto příběhů je ovšem ještě více srdcervoucí. Pes byl nalezen, zatímco čekal na pána. Proč?

Tragédie pro rodinu i pejska

Lidé našli sedět psa na mostě Yangtze v čínském Wu-chanu. Muž jménem Xu psa vyfotil a sdílel na sociálních sítích. Xu si myslel, že jde o opuštěného psa a snažil se mu najít nový, dobrý domov. Poté se ovšem od místních dozvěděl, že před několika dny na tomto místě z mostu skočil muž. Xu si uvědomil, že pes patřil zesnulému a čekal na jeho návrat.

„Chtěl jsem ho zachránit, ale byl příliš loajální ke svému pánovi, jen čekal na jeho návrat,“ řekl pan Xu deníku Chutian Metropolis Daily. Pes od něj nepřijal jídlo, ani vodu. Jen zíral přes zábradlí se zmateným výrazem. Evidentně netušil, co se stalo s jeho pánem a proč už tu není. Po sdílení tohoto příběhu se ředitel místní asociace pro ochranu malých zvířat zasloužit o záchranu psa.

Nešťastná situace

Záznamy od policie potvrdily, že majitel psa skutečně z tohoto mostu skočil a spáchal sebevraždu. Záchranáři mohli jen doufat, že se někdo pokusí dát psovi druhou šanci s novou rodinou. „Stále doufáme, že pro osiřelého psa najdeme nového majitele,“ řekl ředitel asociace pro ochranu malých zvířat. „Myslíte si, že je strašně smutné, aby takto věrný pes jen sám bloudil ulicemi.“

Bohužel k těmto situacím dochází poměrně často. Majitelé domácích mazlíčků spáchají sebevraždu nebo zemřou přirozenou smrtí a jejich psi a kočky je přežijí. Najít jim nový domov není jednoduché a mnoho z nich poté bohužel končí na dlouhou dobu v útulku. Tento příběh je srdcervoucí a ukazuje, jak moc nás psi milují a co všechno jsou pro nás schopni udělat.

Sdílejte článek