Pes zachránil život sedmiletého chlapce s cukrovkou

Vážné nemoci se bohužel nevyhýbají ani dětem. Některé děti jsou diagnostikovány s onemocněním, se kterým se budou potýkat po celý život a bohužel nejsou léčitelné. Jedním z nich je také cukrovka 1. i 2. typu. Pro každého rodiče je taková situace velmi vážná a náročná. Je proto skvělé, když mají po boku někoho, kdo jim pomáhá s péčí o jejich nemocné dítě. A ne vždy to musí být člověk.

independent.ie

Nemocný chlapec spoléhá na svého psa

Luke Nuttall byl diagnostikován s cukrovkou 1. typu, když mu byly pouhé 2 roky. Jeho matka Dorrie mu musí každý den kontrolovat hladinu cukru v krvi asi desetkrát, a to i během noci. Z tohoto důvodu do své rodiny přivedli nového pomocníka, který jim s péčí o chlapce pomáhá. Stal se jím černý labrador Jedi, který neustále sleduje hladinu cukru v krvi svým čenichem.

independent.ie

V případě, že je hladina cukru u chlapce příliš nízká nebo příliš vysoká, pes dokáže ostatní členy rodiny upozornit, že se s dítětem něco děje. Jedné noci Dorrie tvrdě spala, když k ní přiběhl Jedi a snažil se jí vzbudit. Vstala, zkontrolovala monitory a vrátila se do postele. Vše podle nich bylo v pořádku. Jedi ji ale neustále tahal z postele a štěkal. V tu chvíli věděla, že něco není v pořádku.

Čtěte také: Češi, pozor na jahody! Skryté nebezpečí může způsobit vážné zdravotní problémy.

independent.ie

Pes neustále zachraňuje život malého chlapce

Matka provedla chlapci test píchnutím do prstu a zjistila, že jeho hladinu cukru je nízká a neustále klesá. Chlapec se v noci nikdy sám nebudil, protože spoléhal na své rodiče. V tuto konkrétní noc se zase jeho rodiče spoléhali na jeho psa. Toto upozornění chlapci pravděpodobně zachránilo život, protože dostal potřebnou dávku léku.

independent.ie

Jedi je vycvičený tak, aby mával tlapkou, když je hladinu cukru příliš vysoká. V opačném případě se ukloní. Oba stavy jsou pro cukrovkáře velmi nebezpečné a tento malý chlapec má štěstí, že má vedle sebe někoho, jako je Jedi. Jeho rodiče jsou také mnohem klidnější, protože pes dokáže poznat změny hladiny cukru v krvi i přes celé hřiště. Nemusíte se proto o syna obávat, ani když si hraje venku.

independent.ie

Zdroj: independent.ie