David Hampl
27 června, 2022

Pokud jste se toto léto potýkali s obtížným bodavým hmyzem, jakým komáři bezpochyby jsou, pak byste měli zvolit vhodnou strategii i po konci léta. V tomto období totiž komáři hledají místo, kde by mohli přezimovat a napřesrok se rozmnožit a zase vás obtěžovat. Někdy ani ty nejsilnější repelenty nezabírají nebo je nechcete nebo nemůžete ze zdravotních důvodů používat. Na druhou stranu svědivá bodnutí obvykle rozškrabáte tak, že jsou z nich velké strupy. Jaké je řešení?

Řešení existuje!

Nemusíte zoufat, s komáry se totiž dá bojovat nejen v létě, když už se rozmnoží, ale také na podzim, kdy si hledají místa k přezimování. Toho se totiž dá využít ve váš prospěch! Připravte si následující:

  • 1 prázdnou PET lahev o objemu minimálně 1 litr,
  • 1 lepící páska,
  • 50 g cukru,
  • 150 ml vody,
  • 1 lžíce droždí.

Nejprve je zapotřebí odříznout si vršek láhve. Tu část, ze které naléváte, si dejte stranou, ještě ji budete potřebovat. V druhé částí PET lahve si rozmíchejte všechny ostatní ingredience. Je potřeba, aby se zcela rozpustily. Poté vezměte část s vrškem láhve (bez uzávěru). Nalepte ji do láhve tak, aby její ústí směřovalo dovnitř láhve. Takto připravenou past pak už jen rozestavte po své zahradě. Komáři do ní zamíří – a bude po nich. Příští rok už nebudete trpět pod nájezdy velkého množství komárů!

Prostředky proti komárům

Vezměte si, kolik peněz musíte investovat do prostředků proti nepříjemným komárům. Jsou to vonné svíčky, odpuzovací lampy, výsadba bylinek, které komárům nevoní, náramky proti komárům, repelenty, elektrické odpuzovače komárů a mnohé další. To všechno nestojí málo a v průběhu roku se to může nastřádat na podstatnou částku. Také produkty o pleť, které mají za úkol její ošetření po bodnutí není levnou záležitostí. Proto je důležité zaměřit se také na prevenci. A s tou začínáme právě na podzim, například s výše uvedenou metodou.

Sdílejte článek