David Hampl
4 února, 2020

Máme pro vás příběh, který vás zaručeně dostane. Malá, 5letá dívka, koupila bezdomovci na ulici obyčejný sendvič, aby se mohl najíst a nabrat síly. O několik let později se stalo něco, co by tehdy nikdo neřekl a nečekal. Heiley žije v Port Washingtonu, ale není to obyčejné dítě. Zatímco ostatní děti si hrají, Heiley řeší problémy a situace, které by mnohdy nevyřešili ani dospělí.

Jeden sendvič je málo

Když bylo této dívce 5 let, setkala se tváří v tvář s mužem bez domova, jehož pohled na ni udělal hluboký dojem. Zeptala se proto maminky, zda by mohla tomuto muž koupit sendvič, když je požádal o pomoc s jídlem. Jméno muže bylo mimochodem Edward. Heiley si myslela, že jeden sendvič nevyřeší jeho problémy, protože hlad má jistě každý den a potřebuje jíst. Napadlo jí tedy něco zvláštního.

Postavila mu dům

Na zahradě jejich domu založila za pomoci rodičů zeleninovou zahradu, na které poctivě pracovala spolu s Edwardem a dalšími lidmi bez domova. Zahrada se rychle rozrůstala a začali přicházet další lidé, aby jim pomohli se o zahradu postarat. Po 4 letech poctivé práce na zahradě usoudila, že by si Edward zasloužil mít střechu nad hlavou. S pomocí svého dědečka se tedy rozhodla, že mu postaví malý domek. Podařilo se jí získat dotaci od města v hodnotě 3 tisíc dolarů. Z těchto prostředků nakoupili materiál a postavili Edwardovi miniaturní dům, v němž mohl Edward spát a chránit se před nepřízní počasí.

Založila charitu

„Je nespravedlivé, že lidé žijí bez domova,“ říká Hailey. „Každý by měl mít místo k životu. Edward se těší, že bude mít konečně střechu nad hlavou. Dokonce si vybral i barvu stěn svého nového domova." Hailey je přesvědčena, že je to lepší než nemít žádný úkryt, a je odhodlaná tímto způsobem pomáhat i dalším lidem bez domova. Založila charitu a obětavě pomáhá všem, kteří to ve městě potřebují. Její dobré srdce a energie by měly být příkladem pro nás všechny.

Sdílejte článek