Petr Kellner šokuje Česko: investice za 100 milionů korun do zdravotnictví. Na co se můžeme těšit?

Petr Kellner a společnost PPF je pro některé doslova trnem v oku. Jak by také ne, když jednou z oblastí podnikání tohoto muže a této společnosti je půjčování peněz a tedy vydělávání na úrocích. Nyní, v těžkých časech se ukazuje, že miliardář a jeho společnost mají i lidskou tvář. Když je potřeba, tak Česku nabídne pomoc. A to se cení.

Dar v hodnotě 100 milionů korun

A rozhodně se nejedná o nějaký symbolický dar, jak je u různých bohatých lidí zvykem. V tomto případě jde o dar obrovské hodnoty, která má cenu 100 milionů korun. Právě tolik miliardář a jeho společnost dají na boj s koronavirem. Nepůjde přímo o peníze, které nám jsou nyní v podstatě k ničemu, ale půjde o to nejdůležitější. Zdravotnické pomůcky v této hodnotě.

Dodávka zdravotnického materiálu

Tato humanitární pomoc pro Českou republiku se nyní hodí více než kdy jindy. Měli bychom dostat roušky, respirátory, chirurgické masky o další zdravotnické vybavení, které tady tak zoufale chybí. A to nejenom běžným lidem, ale vše začíná docházet také zdravotníkům, kteří se bez těchto věcí prostě neobejdou.

Čtěte také: Andělské hodiny v prosinci: využijte okamžiky, kdy se otevírá nebe

Aktivity v Číně

Petru Kellnerovi byly v minulosti hodně vyčítány jeho aktivity v Číně. Nyní se najednou ukazuje, že je dobře, že zde má dobré vztahy. Právě odtud totiž byla řada zdravotnického materiálu objednána. I díky tomu mohou mít naši lékaři, ale i naši lidé dostatek zdravotnického materiálu, který jim pomůže jak v boji s koronavirem, tak v péči i o řadu jiných pacientů, na které se teď tak trochu zapomíná.

Pochvalné reakce

Petr Kellner a jeho PPF udělali dobrý skutek. A tak na jeho adresu přicházejí i pochvalné reakce. A řada lidí nezapomíná zmínit, že po tom, jak se k němu řada našich lidí zachovala a jak ho za jeho aktivity v Číně kritizovala, je to skutečně obdivuhodný čin. Mnoho lidí by se na zemi, která ho dlouhodobě kritizuje, vykašlalo. On však tímto ukazuje, že je stále Čech a chce své zemi pomoci.