Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Vypijte každé ráno po probuzení tento nápoj a nebudete se stačit divit, co to s vaším tělem udělá. Důležité je jej vypít ještě předtím, nežli si uvaříte oblíbenou kávu nebo si dopřejete hrníček horkého čaje.

Tento nápoj vám může hodně pomoci nejen se správnou funkcí imunitního systému, ale i s celkovým vyčištěním těla, což rozhodně není na škodu, vezmeme-li v potaz skutečnost, kolika škodlivým látkám sami sebe den co den vystavujeme.

Zázračný nápoj, který prospívá imunitě

Málokdo ví, že středobodem našeho imunitního systému jsou střeva. Pakliže ve střevech něco není tak úplně v pořádku, projeví se to únavou a vyšší náchylností k celé řadě zdravotních neduhů. Někoho mohou potrápit závratě, jiného zase bolesti žaludku, dalšího kupříkladu sužují kožní problémy. Možná vás to překvapí, ale i za těmito problémy mohou stát právě vaše střeva, která jsou považována za epicentrum imunitního systému.

Naštěstí existuje způsob, s jehož pomocí můžete střevům a zároveň i vaší imunitně hodně pomoci. Celé kouzlo spočívá v tom, že do trávicího systému opět navrátíte zdravé bakterie, které se postarají o vyvážení flóry a podpoření imunitního systému. A s tím vám může pomoci nápoj, který si připravíte podle následujícího receptu.

Co budete potřebovat na přípravu?

  • 1/4 hrníčku jablečného octa
  • 1/4 hrníčku medu
  • 4 hrníčky vody
  • 1 čajovou lžičku kurkumy
  • 1/8 čajové lžičky kajenského pepře

Jak postupovat při přípravě?

  1. Vodu nejdříve převařte a nechte ji trochu vystydnout.
  2. Poté do ní přidejte med a dobře promíchejte, aby se rozpustil.
  3. Přidejte jablečný ocet, kurkumu a kajenský pepř, vše promíchejte.
  4. Směs nalijte do džbánku a ten vložte na 2 hodiny do lednice.

Jak nápoj pít?

Vyrobený nápoj na podporu imunity byste měli pít každé ráno na lačno. Stačí vám jeden panák, procedura by měla trvat 5 dní, během víkendu si můžete dát pauzu a poté celý proces opakovat.

Sdílejte článek