Pitbul unikl uspání a překonal rakovinu, teď slaví 11. narozeniny. Chcete vědět jak?

Pes je rodinný mazlíček a nejlepší přítel člověka, což ví všichni, co mají nějakého chlupáče doma. Zatímco někdo volí klidnější plemena, jiný raději touží po temperamentních nebo bojových exemplářích. Jenže najdou se chovatelé, kteří pak na takového psa nestačí, a chudák zvíře skončí na ulici. To byl případ i pitbulteriéra, který se jmenuje Wallace. Našli jej a odvezli do útulku, kde mu dali omezený čas na adopci.

Adopce nebo uspání

V mnoha zemích existuje pravidlo, které platí pro zvířata v útulku. Během určité doby se musí pro nalezence najít nový majitel nebo je takové zvíře uspáno. To je důvod, proč se dobrovolníci snaží umístit co největší množství psů, koček nebo dalších druhů zvířat do dalších rodin, aby nedošlo k jejich usmrcení. Byl to případ i Wallace, kterého zachránili noví majitelé příslovečně „za pět minut dvanáct“. Wallace není přitom agresivní, má přátelský charakter a je velmi hravý, což dokládá každodenně při tréninku s frisbee.

Pitbulové vzbuzují hrůzu

Americký pitbulteriér je plemeno, které vzniklo v 18. století. Jedná se o statné a silné plemeno s atletickými schopnostmi. Většina pitbulů je velmi energických a při setkání s ostatními psy na procházce ukazuje svou nadřazenost. Pro své vlastnosti se doporučuje pro zkušené chovatele, kteří nad ním budou bdít pevnou, ale láskyplnou, rukou. Wallace patří mezi vzorové pejsky tohoto druhu, majitelé jej zachránili a velmi jej milují. Jenže Wallace onemocněl.

Čtěte také: Nemocnému pitbulovi pomůže teprve dvouletá holčička, podívejte se, jak to zvládla!

Takřka žádná šance na uzdravení

Wallace měl malou nebo takřka žádnou šanci na uzdravení. Onemocněl totiž hemangiosarkomem, což je typ agresivní rakoviny, kdy pejsek potřeboval chemoterapii, bez které by zemřel. Po sedmi měsících po skončení léčby se zdá, že je pes v dobré kondici. O to více si může užít své jedenácté narozeniny. Nesmí chybět dort, který zvíře zhltne během chvilinky, ale pak je čas na rozbalení dárku. Jaké překvapení čeká na Wallace? Přece plná krabice plyšových hraček, které může bez uzardění trhat a likvidovat!

Zdroj: viralomania.com