Pití alkoholu a koupání se ve vířivce a diskotéka! I přes bezpečnostní nařízení si mládež v Holešově udělala mejdan, nad kterým zůstává rozum stát

Coronavirová krize se pomalu, ale jistě stává součástí našich běžných dnů. Postupně si zvykáme na všechna opatření, zodpovědně nosíme roušky a ven chodíme jen v nejnutnějších případech. Díky tomu všemu se daří šíření této nemoci úspěšně zastavovat, nicméně stále není vyhráno. I přesto, že některá opatření se postupně rozvolňují, virus tu s námi ještě nějakou dobu bude, možná už navždy. Zatím ovšem musíme nařízení respektovat a dodržovat je, protože je to maximum, co můžeme jako lidé udělat. Chráníme sebe, ale i ostatní. Je proto velmi nezodpovědné, když se najdou lidé, kteří odmítají tato nařízení poslouchat. Máme tím na mysli nezodpovědné chování mládeže v Holešově, která si během přísných opatření udělala mejdan s vířivkou a alkoholem. Myslíte, že mají být potrestáni?

Zábava zakázána

Mejdany, party, diskotéky a další podobné akce jsou v současné době na černé listině. Vzhledem k přísným celoplošným nařízením se nesmí nic z toho aktuálně provozovat, protože při tom většinou dochází k shromažďování velkého počtu lidí. A jistě víte, že současná opatření toto nedovolují. I přesto se v Holešově na Kroměřížsku našla skupina mladých lidí, kteří zde nezodpovědně mejdan pořádali. Popíjeli alkohol, koupali se ve vířivce a divoce se bavili. Porušili zákaz i tím, že při mejdanu neměli roušku, což je opravdu nezodpovědné.

Těžký přestupek

Skupina mladých lidí se jistě skvěle bavila a za normálních okolností by to mohla být opravdu báječná party, nicméně v současné době je to zakázáno a mladí se tak dopustili těžkého přestupku. Nouzový stav omezuje určitě možnosti lidí, a konání party patří k nim. Přestupky, kterých se mladí lidé dopustili, se proto začaly řešit správní cestou.

Čtěte také: VAROVÁNÍ: Zde je děsivá pravda o očkování – budete se bát!

Odhaleni městskou policií

Holešov je město na Kroměřížsku a žije v něm zhruba 12 tisíc obyvatel. Mejdan odhalila městská policie, která v noci kontrolovala toto krásné město. Stejně tak se kontrolují i další města Zlínského kraje, zda v nich nedochází k porušování nejen plošných opatření, ale samozřejmě také běžných přestupků. V rámci nouzového stavu by ovšem měly běžné přestupky být na minimu, protože lidé by se venku zdržovat neměli.