Pivo je velmi oblíbený nápoj, jehož konzumace je dokonce doporučovaná, pokud se pije s mírou. Podporuje zdravou funkci ledvin, umí toho ale ještě mnohem víc. Americká chemická společnost dokonce uvedla, že chmel v pivu obsahuje prospěšné složky, které mohou zabránit rozvoji rakoviny a snižovat riziko tohoto onemocnění.

Naložte maso do piva

Pivo se hodí i do kuchyně, zejména při vaření masa. Díky němu bude pivo křehčí, měkčí a chutnější, ale jen tehdy, když ho použijete správně. Samotný kyselý profil alkoholu maso nezměkčí, pokud ho ale posypete solí a poté namočíte do pivní marinády, čeká vás opravdový gurmánský zážitek.

Tento alkoholický nápoj nechutná jen lidem, ale přitahuje i hmyz. Toho můžete využít k výrobě jednoduché pasti na mouchy a vosy. Vezměte obyčejnou plastovou lahev a na dno nalijte trochu piva. Pak ji postavte například venku na stůl, kde se chystáte posedět. Během chvilky se do lahve nachytá spousta hmyzu, který se nebude moci dostat ven. Podobně můžete přichystat i past na slimáky na zahradě. Stačí naplnit plechovku trochou piva a umístit ji do trávy.

Pivo na vlasy i na pleť

Pivo dokáže vyleštit měděné nádoby. Litr piva nalijte do větší mísy, namočte do ní měděné předměty nebo hrnce a nechte chvíli odmočit. Pak je vytáhněte a vyleštěte, budou se blýskat jako nové. Konzumace piva v mírném množství je, jak už bylo řečeno, dobrá pro funkci ledvin, protože čistí orgány od nečistot. Tím zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů.

V neposlední řadě pivo pomůže relaxovat a pečuje o vnější krásu. Napusťte vanu příjemně teplou vodou a vmíchejte do ní litr piva. Pak se v této lázni dvacet až třicet minut koupejte. Pivo odstraní odumřelé kožní buňky, zmírní příznaky ekzému a zlepší prokrvení pokožky. Chmelový nápoj je dobrý i na vlasy, protože jim dodá potřebné živiny. Každý týden si vlasy před umytím namočte do trochy piva a nechte pár minut působit.

Sdílejte článek