David Hampl
29 prosince, 2019

Jaké jsou dvě nejznámější italská jídla. Je to pizza a také špagety. Přemýšleli jste někdy nad tím, co může vzniknout, pokud je spojíte dohromady? Odpověď vám přinese tento náš recept, který je unikátní tím, že vlastně spojuje nespojitelné. Pokud nevěříte, pojďte se sami přesvědčit. Vznikne unikátní špagetová pizza, kterou budete milovat.

Co bude potřeba?

Špagetová pizza je možná zvláštní, ale rozhodně velmi chutná pochoutka. Aby se povedla, budete potřebovat tyto ingredience:

  • 1 balení špaget
  • 1 cibuli
  • 250 g mletého masa
  • 5 lžic rajčatového protlaku
  • 150 g sýra
  • 150 g salámu
  • Sůl, pepř, bazalku a olej

Nejprve nachystejte špagety

Postupujte tak, jako byste je klasicky vařili. Dejte do hrnce vodu, osolte ji a dále vařte těstoviny přesně podle návodu. Když jsou uvařeny takzvaně al dente, tak je můžete jednoduše přecedit a nechtě je okapat a chladnout.

Mezi tím si můžete připravovat špagetovou omáčku. Nakrájejte cibuli, rozehřejte pánev, dejte na ní olej a cibuli začněte restovat. Když začne hnědnout, přidejte vepřové maso. Dochuťte solí a pepřem a restujte ho, dokud nebude hotové. Poté přidejte rajčatový protlak, bazalku a vše promíchejte.

Vytvářejte pizzu

Základ je hotový, a tak lze postupovat dále. Špagety smíchejte s omáčkou a můžete je přesunout do skleněného nebo klasického plechového vyššího pekáče. Zarovnejte povrch špaget a dejte na ně pořádnou vrstvu strouhaného sýru. Na něho potom přijde také salám a tím je vaše špagetová pizza téměř hotová. Už zbývá jenom to, c os klasickou. Tedy umístění do trouby.

Upečte a ochutnejte

Nyní už stačí dát pekáček do trouby. Tu předehřejte na 180 stupňů. Doba pečení je asi 20–30 minut, dokud nebude sýr hnědnout. Následně vyndejte, nakrájejte a můžete ochutnat. Tak co říkáte, dá se spojit pizza a špagety dohromady? Podle nás ano. A samotný výsledek chutná velice dobře a musí ho milovat každý.

Sdílejte článek