Po 48 hodinách mám hezčí pleť, vyčištěný žaludek, játra a tělo funguje na 100% a budete-li to pít ráno, vyčistíte si i střeva!

Nejčastěji se tyto drobné živné bomby používají jako přísada do koláčů. Také jsou zdravou alternativou malého občerstvení, samozřejmě v malém množství. O čem je řeč? O rozinkách. Rozinky jsou z devadesáti procent tvořeny sacharidy, dále obsahují zhruba čtyři procenta bílkovin a šest procent vlákniny. Jejich energetická hodnota je 1385 kJ na 100 gramů.

Rozinky a jejich pozitiva

  1. Podpora trávení: rozinky mají při pravidelné každodenní konzumaci pozitivní vliv na trávení, protože obsahují celkem slušné množství vlákniny. Vláknina podporuje peristaltiku střev, tedy umožňuje snazší průchod stravy trávicím traktem, dále růst a složení střevní mikroflóry. Bylo zjištěno, že se také pozitivně podílí na snižování hladiny cukru v krvi a pomáhá odvádět toxiny z těla. Pozitivně tak působí na váš zdravotní stav a dokonce je i prevencí proti proti rakovině tlustého střeva, kardiovaskulárním chorobám nebo nadváze. Každý den bychom měli sníst zhruba 25 až 30 g vlákniny. Pozor! Při konzumaci většího množství mohou mít rozinky projímavý účinek, zvlášť když na vlákninu nejste zvyklí.
  2. Obsah minerálů a vitamínů: rozinky jsou velmi důležitým zdrojem draslíku a hořčíku, které pomáhají snižovat kyselost v žaludku a odstraňují toxiny z orgánů, čímž předcházejí riziku onemocnění, jako je artritida, dna, ledvinové kameny a srdeční choroby. Vysoký obsah železa a obsah vitamínu B v rozinkách zlepšuje příznaky anémie a zvyšuje tvorbu červených krvinek, což je zvláště důležité pro zásobování těla kyslíkem.
  3. Antioxidační a protizánětlivý účinek: antioxidanty obsažené v rozinkách pomáhají předcházet poškození volnými radikály. Mohou také předejít rakovině tlustého střeva.
  4. Antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti: chrání tělo před nachlazením a onemocněními dýchacích cest, protože posilují imunitní systém.
  5. Libido: v neposlední řadě má konzumace rozinek pozitivní vliv na milostný život. Toto ovoce obsahuje aminokyselinu zvanou arginin, která může zvýšit libido a vzrušení. Zvláště se doporučuje pro muže, kteří mají erektilní dysfunkci. V Indii dokonce existuje prastará praxe, která nabízí párům šálek rozinkovo-šafránového mléka při jejich svatební noci, aby byl zážitek pro oba z nich nezapomenutelný.

Jak z rozinek dostat to nejlepší

Existuje mnoho receptů. My vám představíme ten nejjednodušší: Rozinkovou vodu.

Ingredience:

Čtěte také: Chcete znát tajemství dlouhých, zdravých a hustých vlasů čínských žen? Zde je!

  • ½ šálku rozinek,
  • 2 šálky čisté vody z kohoutku.

Postup:

1. Nejprve uvařte vodu a poté přidejte rozinky. Vařte dále asi dvacet minut pod pokličkou, pak vypněte sporák, nechte dojít a vychladnout.

2. Přemístěte nálev i s rozinkami do uzavíratelné nádoby, kde jej necháte odpočívat ještě dalších osm hodin. Následně přeceďte. 3. Rozinkovou vodu pijte na lačný žaludek, nejlépe půl hodiny před snídaní.