David Hampl
8 ledna, 2020

Když v roce 2013 čínský Li utrpěl těžké poranění mozku při autonehodě, jeho žena si vzala na plný úvazek péči o něj. Spala na 2-3 hodiny denně a zbytek času se starala o svého manžela. Po nějaké době se ovšem přihodil něco, co navždy změnilo její chápání světa a pohled na jejího muže.

Přestěhovala se do nemocnice

„Dokud je naživu, budu ž ve službě pro něj.“ řekla kdysi žena. A nikdy neustoupila od svých slov. Podle lékařů je pacient ve vegetativním stavu (kómatu) a dlouhou dobu se na tom zřejmě nic nezmění.  Žena nicméně nechtěla věřit diagnóze a rozhodla se ukázat lékařům, že se mýlí. Přestěhovala se do nemocnice, aby byla neustále v blízkosti svého manžela. Den za dnem k němu mluvila a zahrnovala ho jeho oblíbenou hudbu. Mluvila o tom, co se děje ve světě, a pořád věřila a doufala. „To vše je velmi užitečné pro stimulaci jeho nervového systému“ – řekl jeden z nemocničních lékařů.

Zázrak po pěti letech

Zázrak se stal v minulém roce. Muž přišel k rozumu a jeho první slova byla: „Miluji tě“. Všichni byli velmi překvapeni, ale nejvíce manželka muže, která se o něj celou dobu starala. Nikdy by ji nenapadlo, že první, co po pěti letech uslyší, bude vyjádření lásky.

Přežil díky lásce ženy

Muž nyní podstupuje rehabilitační léčbu a učí se znovu chodit a mluvit. Doktoři říkají, že již dosáhl významného pokroku. Z velké části také kvůli tomu, že jeho manželka stála stále vedle něj a pomáhala mu. Když byla požádána, aby řekla, jak přežila těch hrozných pět let, odpověděla s úsměvem: „Nikdy by mě nenapadlo, abych se vzdala. Budu mu sloužit tak dlouho, dokud bude naživu.“ Možná právě to způsobilo, že muž neumřel.

Pokud i vás tento dojemný příběh dostal, sdílejte ho s ostatními. Je to neuvěřitelné vyjádření lásky a podpory v době, kdy ji druhý potřebuje nejvíce. Jak je vidno, tak láska v tomto případě dokáže opravdu zachránit život.

Sdílejte článek