David Hampl
6 prosince, 2019

Svatby se dějí kolem nás každou chvíli. Den, na který se těší mnoho lidí, ale především snoubenci, neboť spojí své životy v jeden. Je to nádherný den jejich života, na který se jen tak nezapomíná. Se svatbou je také spojeno předávání svatebních darů od svatebčanů. Dary mohou být různé, protože každý může darovat něco jiného, aby novomanžele potěšil. Ovšem dar, který je zakázáno otevřít, je něco velmi nevšedního. Přesně takový dar dostali novomanželé od své tety. Pod devíti letech se rozhodli, že ho otevřou.

Zakázaný dar

Pokud chcete novomanžele obdarovat nějakým hezkým dárkem, je vhodné zvolit něco, o čem spolehlivě víte, že se jim bude hodit ve společném životě. Nicméně jakýkoliv dar novomanžele potěší. Před devíti lety se Kathy a Brandon Gunn vzali. Dostali spoustu svatebních darů, které je potěšili, nicméně jeden zůstal stále zavřený. Po celých devět let ležel v bílé krabici na horní polici šatníku. Součástí balíčku byla také obálka, která obsahovala následující slova:

„Neotvírejte tento dar, dokud nedosáhnete prvního opravdu vážného nesouhlasu ve vašem manželství.“ Manželé souhlasili, že budou respektovat žádost tety Alison a nebudou dar otevírat, dokud k tomu nedojde.

Báli se otevření

Kathy na to řekla zhruba toto: „Během 9 let jsme samozřejmě měli spory, hádky a různé okamžiky vzdávání, nicméně jsme stále krabici neotevřeli. Je to možná proto, že jsme se báli, že když ji otevřeme, bude znamenat, že už jsme opravdu nevěděli, jak dále. Nyní si ovšem myslím, že krabici otevřít můžeme, protože za celou tu dobu jsme se snažili udržet naše manželství stále funkční a šlo nám to.“

Po devíti letech krabici otevřeli

Jednoho večera dali spát děti a sedli s láhví vína do pokoje. Přemýšleli, co dát novomanželům za svatební dar. Vzpomněli si na dar, který před devíti lety dostali, byl stále neotevřený. Rozhodli se tedy, že ho otevřou. Byly tam dvě zprávy pro každého z nich. V dopise pro Kathy stálo: „Jděte si koupit pizzu nebo cokoliv, co máte oba rádi a udělejte si společnou koupel.“. Brandon tam měl: „Jdi a kup kytici a láhev vína.“. Krabice dále obsahovala křišťálovou vázu, 2 křišťálové sklenice na víno, pěnu do koupele a mýdlo.

Poselství tohoto daru pro ně hodně znamenalo, nicméně krabici nechali stále zavřenou. Chtěli, aby jejich manželství zůstalo stále silné. Měli se moc rádi.

Sdílejte článek