David Hampl
25 ledna, 2022
, ,

Když rodičům onemocní jejich potomek, tak nechtějí nic jiného, než aby se uzdravil a bylo všechno jako dřív. To si přáli i rodiče malé Victorie, u které si mysleli, že se jedná pouze o chřipku. Nakonec se ale zjistilo, že nemoc bude mnohem vážnější. Victorii bylo přitom pouze 11 let, když onemocněla. Dříve zdravé dítě zničehonic nic dostalo astma nebo omdlévalo.

Doktoři nemohli přijít na příčinu nemoci

Dívka byla velmi aktivní, ve škole tančila, chodila na plavání a vůbec se věnovala činnostem, které dělali její vrstevníci. Bohužel ale časem nemohla takové činnosti vůbec vykonávat, navíc lékaři vůbec nevěděli, co s malou Victorií mají dělat. Bezdůvodně se jim tato dívka měnila před očima. Jen dva týdny po prvních problémech dívka od pasu dolů ochrnula.

https://www.webniusy.com/

Lékaři si pak uvědomili, že problém může být s mozkem a míchou. Autoimunitní onemocnění se nakonec potvrdilo, to už ale Victoria nemohla mluvit s rodinou jíst ani se pohybovat. Byla upoutaná na lůžko, a nakonec upadla do kómatu. Její rodina byla naprosto v šoku z toho rychlého sledu událostí, který jim vzal jejich jediné dítě.

https://www.webniusy.com/

Victoria trpěla těžkými záchvaty

Lékaři dávali dívce dennodenně několik léky na uvolnění těla, protože trpěla těžkými záchvaty, které její tělo paralyzovaly klidně i 20 hodin denně. Bylo to pro rodiče velmi náročné období, stejně tak pro jejich dceru. Navíc rodina nevěděla, jestli se jejich dítě ještě vůbec někdy probudí. Dívka skončila ve stavu mozkové smrti, ale rodiče měli pořád naději.

https://www.webniusy.com/

Victoria ale vnímala každé slovo, které se řeklo, viděla lidi, kteří kolem ní chodili. Nemohla ale s nikým mluvit a říct jim, že je stále naživu a že touží po tom, byl s nimi zase v kontaktu. Byla uvězněná ve vlastním těle. Nakonec se ale přeci jen probrala, neustále bojovala se sebou, byla ale odhodlaná rodičům všechno povědět. O čtyři roky později pak navázala kontakt se svou matkou a jednalo se o první krok k lepšímu životu. Victoria se nakonec během půl roku naučila znovu mluvit, jíst a pohybovat se.

Sdílejte článek