Po praní nebyly moje šaty nikdy dokonale bílé. Ale když mi přítel doporučil tento trik, všechno se změnilo! -
Menu

Po praní nebyly moje šaty nikdy dokonale bílé. Ale když mi přítel doporučil tento trik, všechno se změnilo!

Bílé oblečení skvěle vypadá, ale má i svá negativa. Po vyprání už nemusí vypadat tak, jak chceme. Může být zašedlé, ale i zažloutlé. Týká se daný problém i vás? Pokud jste vyzkoušeli mnoho prášků i bělidel a nic nezabíralo, nezoufejte. Díky těmto trikům vytáhnete své oblečení z pračky v takovém stavu, že bude dokonale zářit. Bude jako nové. Co použít?

Jedlá soda

Používá se při pečení, stejně jako se používá při pálení žáhy. Zapomínat by se však nemělo ani na to, že se může použít i při praví. Stačí 250 g jedlé sody na 4 litry vody. Vytvoříte tak lázeň, do které prádlo před praním namočíte. Následně ho klasicky vyperte a těšte se na jeho dokonalý vzhled. Právě díky složení jedlé sody dojde k výraznému projasnění vašeho prádla. A oproti bělidlu vyjde jenom na pár korun. A prodávají ji všude.

Aspirin

Používáte ho na bolest hlavy? Není to jediné využití známého prášku. Hodí se také na praní. Jak na to? Vezměte si 6 jednotlivých tabletek a rozpusťte je ve vodě. Následně do daného roztoku namočte své bílé oblečení. A to na dobu 30 minut. Následně ho stačí klasicky vyprat a zbavíte se jak šedivého, tak i zažloutlého odstínu. Nyní víte, že tento známý prášek není jenom na hlavu, ale i oblečením.

Ocet a citron

I ten je dobrým pomocníkem, pokud chcete vaše prádlo vybělit. I zde je postup stejný. Ocet smícháte s vodou a následně vytvoříte lázeň, do které oblečení před praním namočíte. Pokud perete outfit, který je skutečně zašlý, je vhodné k octu přidat i trochu citronové šťávy. Ta danému roztoku dodá ještě větší sílu, díky které se můžete těšit na to, že vaše šaty budou doslova zářit.

Zajímavý tip na závěr

Chcete bělost ještě o kousek podpořit? Pokud ano, dbejte na správné sušení. Nepoužívejte sušičku, ale pověste své bílé oblečení ven. Sluníčko mu pomůže ke krásnému vzhledu.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Místo na těle, kde přibíráte kilogramy nejrychleji, ukazuje, co byste…

Chcete zhubnout, ale nedaří se vám to? Trápí se v tělocvičně, ale výsledek vcelku žádný nebo velmi mizivý? Dost bylo trápení.…
TIPY A TRIKY

Při praní vhoďte do bubnu pračky ještě tuto věc. Když…

Pokud se chystáte prát, jistě víte že se neobejdete bez pracího prášku, ale třeba také aviváže. Je však ještě jedna…
TIPY A TRIKY

Koupil několik balení alobalu, což jsem vůbec nechápala. Až když…

Je to obyčejná hliníková folie. Tedy alobal. Používáme ho hlavně v kuchyni k tomu, abychom mohli udržet jídlo čerstvé. To je klasické,…
TIPY A TRIKY

Je vám stále zima na nohy? Během chvilky si díky…

Začíná doba nízkých teplot, a tak je třeba začít řešit, jak udržet své tělo, tak, aby vám nebyla zima. Mnoho…
TIPY A TRIKY

Omotala si vlasy kolem hlavy a šla spát. Když se…

Ženy a dívky to mají se svou krásou poměrně složité. Chtějí za všech okolností vypadat skvěle, což může stát nejenom…
TIPY A TRIKY

Několik měsíců schovával ve sklepě plastové lahve. Nikdo to nechápal,…

PET lahve jsou vnímány jako zlo, ale na druhou stranu se bez nich nelze úplně obejít. Pokud nevěříte klasické recyklaci…