Po přečtení tohoto už nikdy nebudete úmyslně zadržovat moč!

Určitě se vám už někdy stalo, že vás volala matka příroda na malou stranu, ale zrovna jste nemohli. Bránila vám situace, ve které jste se nacházeli. Byli jste tedy nuceni zadržet moč a počkat až na vhodnější okamžik. Je jasné, že v některých situacích to prostě nejde, nicméně byste měli vědět, že dlouho zadržovaná a potlačovaná moč může vést k velmi nepříjemným zdravotním potížím.

Vydržíme až půl litru

Podle odborníka na urologii může průměrný dospělý člověk uchovat až 500 ml tekutiny, aniž by musel jít na záchod. Pokud se ovšem toto množství překročí, tělo dá jasný signál k vyprázdnění a člověk musí vyhledat toaletu. Někdy to ovšem není možné, a tak se stane, že moč zadržujeme. Pánové to mají v jistém směru jednodušší, nicméně ne vždy je vhodné použít jakýkoliv strom. Nyní se podívejte, co všechno může způsobit pravidelně zadržovaná moč.

Infekce močových cest

První nepříjemností může být infekce močových cest. Cítíte nepříjemný pocit píchání a pálení, a zároveň máte stále potřebu docházet na záchod. K infekci dochází kvůli nadměrnému hromadění bakterií v močovém měchýři. Pokud tedy při močení pociťujete bolest, určitě vyhledejte lékaře.

Čtěte také: Tuto zeleninovou směs ve sladkokyselém nálevu musíte vyzkoušet. Oproti kupované chutná mnohem lépe. A také vás vyjde jenom na pár korun. Jak na ni? Pojďte to zjistit!

Ledvinové kameny

Moč se nevyplácí zadržovat také z důvodu toho, že může dojít k prasknutí močového měchýře. Potom už nezbývá nic jiného než chirurgický zákrok, což si jistě nikdo nepřeje. Ledvinové kameny jsou dalším silným důvodem. Vznikají častým zadržováním moči a pitím malého množství tekutin. Z toho důvodu je lepší pravidelně pít tekutiny, které propláchnou a pročistí ledviny.

Nekontrolovatelný únik moči

V průběhu času ztrácí močový měchýř pružnost a těsnost. Pokud často zadržujeme moč, začne se močový měchýř chovat jako balon naplněný vodou. Čím více se rozšiřuje, tím hůře se uzavírá. S tím potom samozřejmě souvisí i nekontrolovatelné úniky moči. Nezadržujte moč, ubližuje to.