Po smrti jeho manželky objevil neuvěřitelnou věc ve starém telefonním seznamu: Tohle vás chytne za srdce – pouze pro silné povahy

Život je často plný neočekávaných překvapení a zvratů. Pokud se ale domníváte, že k nenadálým změnám ve vašem životě dochází zejména v mladším věku, následující příběh vás přesvědčí, že na věku rozhodně nezáleží a ani vysoký věk nemusí znamenat klidný až nudný život. Příběh Katie Smithové a Eda Sellerse je toho skvělou ukázkou.

Bylo, nebylo…

Jejich příběh začal před více než sedmdesáti lety, tehdy byli oba velmi mladí, Edovi bylo patnáct a Katie pouhých čtrnáct let. Bydleli ve stejném městě a osud chtěl, že se do sebe zamilovali. Tehdy byla ale pravidla pro mladé lidi mnohem přísnější než dnes a striktní rodiče Katie nechtěli, aby se s Edem vídala o samotě. Z tohoto důvodu tak veškeré jejich schůzky probíhaly pouze tehdy, když byli její rodiče či sestry doma. Tímto pro nás velmi striktním způsobem se mladá dvojice scházela dlouhé tři roky. Tři roky, během nichž se nemohli ani políbit. Rodiče Katie ale odmítali svůj přístup změnit, výsledkem pak bylo to, že se Katie a Ed nakonec vzdálili a rozešli.

Každý začal později žít svým vlastním životem. Katie se provdala za jiného muže, se kterým žila dlouhých padesát čtyři let. Podobně Ed nezůstal sám, po boku své ženy strávil neuvěřitelných šedesát sedm let. Oba měli děti a život plynul. Pomalu stárnuli, do rodiny přibývala vnoučata a osud tomu chtěl tak, že nakonec oba dva o své životní druhy také přišli.

Čtěte také: Nejlepší hrnkové knedlíky všech dob. Zvládne je opravdu každý a od té doby již nebudete dělat jiné. Proč se trápit s klasickými recepty, když to jde mnohem jednodušeji? Stačí pár věcí a příloha k omáčce je hotova

Nápad, který jim změnil život

Zásadní změnou v jejich životě byl jednoho dne nápad Eda, který se rozhodl pročíst si svůj starý notýsek, ve kterém měl napsaná telefonní čísla. Při listování v něm objevil také staré telefonní číslo na Katie. Naposledy ho použil před sedmdesáti čtyřmi lety. Pravděpodobnost, že bude funkční, byla velmi malá. A i kdyby funkční bylo, mohlo se samozřejmě snadno stát, že na dané adrese bude již mnoho let bydlet někdo úplně jiný. Přesto se ale Ed nenechal těmito myšlenkami odradit a na číslo se rozhodl zavolat.

„Trochu“ opožděná společná cesta životem

Nemohl věřit svým uším, když se na druhé straně ozval hlas Katie. Oba žili stále ve stejném městě. Pod vlivem vzpomínek na mládí se rozhodli setkat, zavzpomínat na minulost a také si říci o svých životních osudech. První schůzkou ale jejich setkávání neskončilo. Jejich city se totiž znovu probudily a oni zjistili, že se stále milují. Nakonec se rozhodli, že udělají to, co měli udělat již před mnoha desetiletími, vezmou se. A tak také udělali, 16. července roku 2017 ve věku osmdesáti osmi a osmdesáti devíti let se vzali. Neřeší, kolik společného času jim zbývá, žijí a milují se každý den naplno.

Vše díky tomu, že se Ed jednoho dne rozhodl, že zkusí vytočit staré telefonní číslo. A co vy, také máte někde schovaný starý telefonní seznam s bývalými láskami, přáteli či spolužáky? Možná není špatný nápad v něm čas od času zalistovat…