Počet koní na obrázku odhalí vaše vlastnosti a schopnosti

Dříve se obdobné obrázky předkládaly uchazečům o důstojnickou kariéru, patřily mezi oblíbené testy osobnosti, které usnadňovaly výběr vojáka na správné zařazení. V dnešní době se s obdobnými obrázky a otázkami můžete setkat při pohovorech s personalisty, ale nejvíce jsou využívány v klinické psychologii při různých diagnózách. Vyzkoušejte si podobný test také vy, umožní vám lépe pochopit vaši osobnost, případně prozradí více o vašich přátelích nebo kolezích. Stačí se pečlivě podívat na obrázek a odpovědět na jednoduchou otázku. Kolik koní na obrázku vidíte?

Kůň

Kdo se zadívá na obrázek a odpoví, že vidí koně, má sice pravdu. Na obrázku je kůň, ale co to dosvědčuje? Díváte se zřejmě na většinu věcí pouze z povrchu. Jste typ člověka, kterého nezajímají příliš malé detaily a rozhodujete se relativně rychle, bez dlouhého rozmýšlení. Věříte v jednotu a celek, domníváte se, že každá malá část nebo každý jednotlivec patří do většího celku, ve kterém je síla. Považujete spojení s ostatními za důležité a chápete sílu a význam týmové práce. Díky tomu se můžete stát dobrým hráčem, a hlavně týmovým vůdcem.

Díky svým vlastnostem dáváte důraz na rozpoznání základního významu věcí, jdete si za svým cílem, který máte pevně ukotvený v hlavě. Věci můžete vidět odlišně od ostatních lidí, ale to neznamená, že jste sebestřední nebo sobečtí. Základem vaší osobnosti je vytrvalost a zásadovost, co se pravidel týče, v debatě s ostatními dokážete být silní a neztratit se mezi slovy. Věříte ve svou intuici, často vám nezáleží na tom, co si o vás ostatní myslí.

Čtěte také: Podruhé bojuje s leukémií, její příspěvky berou za srdce

Mezi 5-10

Vidíte na obrázku 5 až 10 koní? V tom případě jste typ člověka, který bere vše velmi vážně, také chce vždy být v tom nejlepším světle. Jste především perfekcionista, který vždy činí rozumná rozhodnutí po dlouhém rozvážení. V jednání jste soustředění a neustále lpíte na dokončení svých úkolů. Neexistuje časový limit pro to, abyste nedosáhli cílů, které jste si stanovili nebo vytyčili.

Cíl a očekávání jeho dosažení je pro vás nadmíru důležité. Vše si předem plánujete a jen neradi měníte předem stanovený plán. Není pro vás potíž věci opakovat, dělat stejnou věc vícekrát za sebou nebo chodit opakovaně s vědomím toho, že všechno děláte pro důležitý cíl, který jste si předsevzali. Jste si tímto postupem tak jisti, že nemůžete být šokováni nějakým zádrhelem. V životě však tento přístup způsobuje častá zklamání a opakování jistých chyb, protože nevyužíváte dostatečně svou vnitřní sílu, ale necháte, aby vás tento postup pohltil. Vinou toho se dopouštíte opakovaně stejných chyb.

11 nebo více koní

Zní vaše odpověď, že je na obrázku 11 a více koní? V tom případě jste velmi dobrý pozorovatel, člověk detailu a drobností. Ve svém životě, osobním i pracovním, si tak všímáte věcí, kterých si ostatní nevšimnou, případně je nezajímají. V pracovním prostředí pracujete s pečlivostí, podrobně zkoumáte všechny náležitosti a potřebujete vědět o každém detailu, který se objeví. Sledujete každý detail a informaci, protože chcete odevzdat vždy dokonalý konečný výsledek vaší práce. I proto chcete, aby vše šlo podle vašich představ. Někdy ale kvůli tomu přijdete pozdě, protože vás maličkosti zpozdí.

S tím souvisí fakt, že vše rádi děláte podle pokynů a návodů. Ty jsou pro vás důležité, protože pomocí správných postupů můžete přece dosáhnout nejlepších výsledků. Nejste typ, kterému postačí jednoslovná odpověď nebo „ano“, potřebujete obsáhlejší stanovisko se všemi podrobnostmi, které se tématu týkají. Hledáte dokonalost a preciznost, neustálé hledání dokonalosti vás ale díky tomu často činí nejistými, také tím trpí vaše sebevědomí.