David Hampl
27 listopadu, 2019

Stejně jako každý den šel tento muž po ulici. Když najednou uslyšel velmi zvláštní zvuky. Zastavil se, aby jim mohl věnovat pozornost. Chvíli nechápal, odkud vycházejí, ale potom zbystřil a bylo jasné, že je to z pod chodníku. V tu chvíli ho napadlo, že je pod ním snad někdo zakopaný a volá o pomoc. Říkal si, že to nemůže být reálné, že by zde nikdo nemohl být. Zvuk však neutichal a bylo jasné, že jde skutečně o místo pod chodníkem.

Začal odstraňovat dlažbu

Když bylo jasné, že zvuky skutečně vycházejí ze spodní části chodníku, neváhal a pustil se do práce. Chtěl za každou cenu zjistit, co se zde nachází a také v případě pomoci vysvobodit člověka či zvíře, co se zde nachází. Po prvních pohybech stále váhal, zda nemá halucinace. Jak ale pokračoval, byly zvuky silnější a bylo jasné, že zde opravdu někdo je. Odstranil tedy pár kusů dlažby a pokračoval dále.

Začal ohrabovat i písek

Když se mu povedlo dát pryč několik kusů dlažby z chodníku, pokračoval dále. Bylo třeba odhrnout podkladovou vrstvu v podobě písku. Neměl k dispozici žádné pomůcky a ani neměl čas si je opatřit. A tak musel pracovat jenom za pomocí svých rukou. Když začal odhrnovat písek, zjistil že pod chodníkem někdo opravdu může být, jelikož pod přilehlým schodištěm je průrva. A právě z té se zvuky začaly opět ozývat.

Našel zde psa

Hrabal dále až konečně dokázal odstranit tolik písku, aby se dostal i pod schody. A co zde uviděl, to ho šokovalo. V tu chvíli věděl, že se mu to nezdálo a zvuky skutečně slyšel. Byl zde totiž uvězněný pes. Muž neváhal a ihned ho vytáhl. Bylo jasné, že mu tím zachránil život, jelikož ten by zde bez vody, jídla a vzduchu dlouho nevydržel. To první, co muže napadlo bylo, jak se tam jenom dostal? Přece něco takového není možné bez toho, aby si ho někdo všiml. Nebo to snad stavebníci udělali naschvál? To by bylo opravdu velmi kruté.

Sdílejte článek