David Hampl
3 prosince, 2020

Bydlení v rodinném domě je samozřejmě více spjato s přírodou než bydlení v bytě. I z tohoto důvodu se tak v domě čas od času objevují nevítaní návštěvníci, zejména z říše hmyzu, jako jsou mravenci, pavouci, mouchy, vosy, komáři a další létající hmyz.

Muž z našeho příběhu však zažil něco výjimečnějšího, nějaký čas žil totiž hned vedle včelího hnízda, které bylo ukryto pod fasádou.

Záhadné zvuky

Dům se nachází v americkém Tennessee. Muž zde byl velmi spokojený, jen si nemohl vysvětlit, odkud se u něj doma berou ty zvláštní zvuky. Nejvíce je slyšel vycházet z jedné stěny svého pokoje. Jinak nic zvláštního na dané stěně zvenku ani zevnitř nezjistil.

Když ale situace trvala několik týdnů a intenzita zvuků se nezmenšovala, spíše naopak, rozhodl se obrátit s žádostí o pomoc na odborníky. Ti pomocí infračerveného světla zjistili, že zdrojem onoho hluku je obrovské hnízdo včel, které je pod fasádou domu.

Infračervené světlo prozradilo nezvyklé nájemníky

Infračervené světlo odhalilo obrovskou velikost hnízda, které muž i se záchranným týmem oblečeným do speciálního ochranného oblečení, mohli vidět v celé kráse poté, co byly odstraněny vnější cihly.

Všichni byli tímto nálezem velmi překvapeni, neboť divoké včely obvykle staví svá místa na venkově, v odlehlých místech, kde mají klid a dostatek rostlin, ze kterých mohou sbírat pyl. Tento dům se ale nacházel ve městě, a to na velmi rušném místě s velkou koncentrací lidí. Zajímavé bylo i to, že se včely rozhodly hnízdo vybudovat ve zdi, neboť toto chování pro ně není typické.

Vzhledem k tomu, že včely jsou velmi užitečné a chráněné, byla k jejich přemístění povolána odborná firma, která disponovala speciálními zařízením a vybavením, které bylo na tuto akci potřebné. Tým odborníků následně včely převezl na nové, bezpečné a klidné místo, kde mohou spokojeně žít bez toho, aby někoho rušily svou činností.

Sdílejte článek