David Hampl
13 prosince, 2019

Máte-li malé děti, pravděpodobně každodenně řešíte, kdo se o ně postará, když musíte do práce. Řada lidí má to štěstí, že jim děti pohlídá někdo z rodiny, například babička nebo někdo známý, ale ne vždy to tak je. A právě tehdy přijde na řadu školka nebo jiné podobné zařízení. Pro děti to většinou nebývá nijak traumatizující zkušenost, jakmile si na nové prostředí zvyknou, ale to vše pouze za předpokladu, že zvolíte skutečně dobrou instituci. Ne vždy se to totiž podaří, a ne všechny učitelky dělají svou práci s láskou. Nehezkým příkladem může být tato čínská školka, kde si učitelka nejspíš vylévá na ubohých dětech vlastní frustraci. Naštěstí její chování nezůstalo neodhaleno a ona sama okusila svou vlastní medicínu.

Z toho až mrazí

Výběr vhodné školky je náročný. Musí vám vyhovovat vzdálenost od domu, dítěti se tam musí líbit, a především pedagogický personál by měl být nejen kvalitně proškolen, ale především tuto práci dělat s láskou. Když se totiž do školky dostane někdo, kdo zjevně děti nemá rád a akorát je používá jako hromosvod ke své vlastní špatné náladě, pak se někde stalo velká chyba. Bohužel něco takového se stalo v jedné čínské školce, jak sami můžete vidět na kamerových záběrech. Na videu je vidět, jak si malé děti kreslí u stolků a okolo prochází mladá učitelka. Jenže namísto, aby děti pochválila a podpořila v další tvorbě, velice surově útočí na některé děti, tahá je za vlasy a bije je po hlavě. Pro takové chování by nebyl žádný důvod ani kdyby děti opravdu zlobily, natož když si takto hezky hrají. Je zřejmé, že tato osoba nemá ve školském zařízení co dělat.

Pomsta je sladká

Naštěstí se jí její surovost pěkně rychle vrátí, když se o jejím chování dozví babička jednoho z dětí a rozlíceně vběhne do třídy a učitelce to pěkně vrátí i s úroky. Překvapená učitelka se ani nestihne pořádně bránit, takže schytá několik slušných ran do hlavy. A není se vůbec čemu divit, že babička takto reagovala, vy byste určitě také nechtěli, aby se někdo k vašim dětem tímto způsobem choval.

Sdílejte článek