Redakce ProSvět.cz
23 února, 2017

Své tělo a tedy v tomto případě pokožku těla bychom měli sledovat pravidelně. Pokud máte znaménko, které se změnilo, případně jste si ho zaškrabli nebo vás prostě otravuje, vždy je dobré navštívit lékaře, který odborně posoudí, v jakém je stavu. Kožního lékaře bychom měli navštívit alespoň jednou ročně, preventivní, a nechat si znaménka zkontrolovat. Můžete se tak vyhnout mnohem horším zdravotním problémům. Co ale, když si na pokožce najdete malé červené flíčky podobné znaménkům?

Co dělat, když si najdete červené tečky na těle?

Nemusíte vůbec panikařit. V malém množství nepředstavují žádné zdravotní riziko, ale není třeba je podceňovat. Jedná se o hemangiomy, které se projevují malými červenými tečkami, zejména v horní polovině těla. V podstatě se jedná o nezhoubné nádory krevních cév. Příčiny vzniku jsou dodnes i odborníkům neznámé, ale svou roli při jejich vzniku může hrát i genetika.

Červené tečky by vám neměly způsobovat žádné potíže, dokonce jsou případy, kdy samy po čase vymizely. Odstranit se tento kosmetický problém dá laserem, takže po nich nezůstává jizva. I při červených tečkách platí, že pokud uvidíte jejich změnu, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Pokračujte na další stránce ...

Pokračování článku na další stránce
Sdílejte článek