Podívejte se, co Václav Klaus mladší slíbil v programu svého nového hnutí. Podaří se mu podle vás uspět, nebo jeho program tvoří pouze populistické řeči? Nutno říci, že tento muž ví, jak zaujmout voliče -
Menu

Podívejte se, co Václav Klaus mladší slíbil v programu svého nového hnutí. Podaří se mu podle vás uspět, nebo jeho program tvoří pouze populistické řeči? Nutno říci, že tento muž ví, jak zaujmout voliče

Je to už nějaký čas, co se Václav Klaus mladší rozešel s politickou stranou ODS. Během velice krátké chvíle založil nové hnutí s názvem Trikolora. Nyní již představil jeho program a snažil se jím zapůsobit na své budoucí potenciální voliče. Pojďte se podívat, jaký je jeho program a také, jak jeho celé představení probíhalo.

Rozchod Václava Klause s ODS

V březnu 2019 při jednání v poslanecké sněmovně se Václav Klaus mladší vyjádřil ke schvalování nařízení Evropské unie jako: „Nezlobte se, mně to připomíná, my jsme jak židovský výbor, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že teda ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem. Ale jinak děláme to, co nám řeknou.“ Za to si od svých spolustraníků vysloužil kritiku, což vedlo k jeho rozchodu s ODS. Následně se začátkem dubna začalo mluvit o založení nové Klausovy strany, která později dostala jméno Trikolora. Václav Klaus mladší byl poslancem za ODS již dlouhou dobu a toto je jeho první změna ve stranické příslušnosti. Celkem byl členem:

  • ODS (2002 až 2008, 2016 až 2019)
  • Nezávislí v poslanecké sněmovně (od 2019 po rozchodu z ODS)
  • Trikolóra (od 2019 – hnutí se ještě vzhledem ke krátké působnosti nezúčastnilo žádných voleb)

Snaha dodat vlastní straně vážnost

Od rozhodu s ODS a začátku vzniku nového hnutí Václava Klause mladšího s názvem Trikolora se na internetu objevovalo mnoho vtipů strefujicích se do této politické změny. Syn bývalého prezidenta se však snažil svým chování a vystupováním při představení programu tento obraz zvrátit. Byť si Václav Klaus mladší obvykle s oblibou užívá pichlavé poznámky a fórky, nyní se snažil dát celému projevu vážnou tvář. Celé představení programu probíhalo v klidu a ani při odpovídání na dotazy od něho nezazněly náznaky ironie. Přes všechnu serióznost jsme si mohli však všimnout manžetových knoflíčků na rukávu jeho košile s postavičkami z animovaného seriálu South Park.

Program, který má oslovit běžné občany

Václav Klaus mladší chce zapůsobit na řadové voliče a tomu také přizpůsobuje svůj program hnutí Trikolora – snažil se, aby byl dobře srozumitelný všem a aby byl sestavený jen pro vědce nebo lobbisty. To zdůraznil hned na začátek svého proslovu slovy „Psali jsme ho tak, aby mu rozuměla i paní poštmistrová.“ Jinak se ve svém programu držel třech předem stanovených základních hesel Trikolory, které jsou:

  • Braňme normální svět
  • Bohatství vzniká prací
  • Žijeme v České republice

Na základě svých programových bodů se navzdory klidné promluvě Václav Klaus mladší vymezil proti homosexuálním svazkům, s nimiž velká část politiků nemá problém a i jejich odpůrci jsou poněkud při vylovování nesouhlasu opatrní. Výslovně uvedl: „Důsledně trváme na definici manželství jako svazku muže a ženy. Rodinu tvoří otec, matka, jejich děti a případně prarodiče či další příbuzní“. Václav Klaus mladší by rád podpořil rodiny, které mají větší počet dětí. V programu Trikolóry také stojí boj proti masové migraci, zvýšení bezpečnosti nebo minimalizování daňové povinnosti.

Konkrétní sliby Trikolory

Václav Klaus mladší nezůstal při prezentování nového programu Trikolory jen u všeobecných frází a představil i konkrétní kroky, které by měly k jeho cílům vést. Například v rámci podpory rodin se třemi dětmi by rádo hnutí oprostilo od placení sociálního a zdravotního pojištění jednoho z rodičů v případě, že je ten druhý výdělečně činný, nebo rodiny se čtyřmi a více dětmi, pokud nepobírají dávky, by mohly být osvobozeny z placení daně z příjmu. V rámci bezpečnosti se zase bude snažit hnutí Trikolora zabránit vznikání no-go zón. Co se týká dopravy, plánuje výstavbu kvalitnějších silnic. Ty by díky bezpečnosti mohly mít i zvýšený limit maximální povolené rychlosti a to na dálnicích až na 150 kilometrů za hodinu a na silnicích 1. třídy až 100 kilometrů za hodinu.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

TEST: funguje vám správně zrak, kolik písmenek „T“ vidíte na…

Máme tu pro vás unikátní test zraku, který odhalí, jak na tom jste. Pokud se vám během chvíle podaří najít…
ZAJÍMAVOSTI

Pár v důchodu si koupil stodolu, bez toho aniž by…

Víte ve svém okolí o nějaké stavbě, o které nikdo neví, co se v ní ukrývá? V jedné velké opuštěné stodole, kterou…
ZAJÍMAVOSTI

Meteorologové jsou v šoku! Blíží se největší ochlazení tohoto roku.…

To, že se blíží zima, jistě všichni dobře ví. Zatím to ovšem na zimu moc nevypadalo, spíše naopak. Jako by…
ZAJÍMAVOSTI

Zavřete oči, pak je otevřete a klikněte na číslo, které…

Máme tu dalšího pomocníka na cestě osudem života. Tentokrát k vám tomu bude stačit jen váš počítat, myš a oči. Dokonce…
ZAJÍMAVOSTI

Pustil se do rekonstrukce podlahy ve svém domě, když zvedl…

Muž se rozhodl zvelebit svůj dům, a tak si naplánoval rekonstrukci. Kdyby však věděl, k čemu dojde, nebo kdyby věděl co…
ZAJÍMAVOSTI

Máma vložila bramboru do ponožky nemocného dítěte. Další den nemohla…

Na internetu se objevuje celá řada webových stránek, které jsou zaměřené na rodiče a jejich péči o děti. Vyskytuje se…