David Hampl
15 března, 2019

Tento test od známého psychologa Pipa Wilsona je jedním z nejznámějších na světě. Důvodů k tomu je hned několik. Ten hlavní je rozhodně spojený s tím, že funguje a dokáže na člověka ledacos prozradit. Druhým důvodem je potom to, že je nesmírně jednoduchý. Žádné desítky stránek otázek, ale jenom jeden strom a na něm 21 postav. Toť vše. Třetím unikátem je to, jak vtipně tento test vypadá. Ostatně o tom se můžete přesvědčit i vy. podívejte se na daný strom a prohlédněte si jednotlivé postavy. Jednu po druhé. A nyní už stačí zvolit si jednu. Takovou, kterou byste chtěli být, pokud byste na takovém stromě byli. Zapamatujte si její číslo. Následně zjistíte, co to říká o vaší osobnosti.

Vyberte si ještě druhou postavu. I ta je důležitá

Jakmile máte vybranou postavu, která vás dokonale vystihuje, je na místě vybrat si ještě postavu číslo dvě. ta by měla vystihovat to, čím byste chtěli být. Tedy jakou postavou na stromě byste být chtěli, ale v reálu takovou nejste. Nyní máte dvě čísla a tak můžete přejít na vyhodnocení testu, který vás dost možná zajímavě překvapí.

Čísla 1, 3, 6, 7

Máte ve svém soupisu některé z těchto čísel? Jestliže ano, jste osobou, která nemá problém s rozhodováním. Pokud se objeví nějaká překážka, ihned ji analyzujete a ihned ji také překonáte. Ukazuje to, že z překážek obavy nemáte, klidně je vyhledáváte a tak hledáte i nové výzvy.

Čísla 2, 11, 12, 18, 19

Když je to některé z těchto čísel, jste člověkem, který je oblíbený v kolektivu. A to především z důvodu, že jste přátelskou osobou. Umíte být druhým na blízku, je na vás spolehnutí a vaši přátelé se bez vás v podstatě neobejdou. I proto si vás velmi často váží a také vás nezradí.

Číslo 4

Zvolili jste toto? Potom jste člověk, na kterého úplně nejvíce sedí charakteristika vytrvalosti. Máte svůj jasně daný cíl a za tím si jdete. Klidně po celý život. Dané cíle se nemusí týkat jenom pracovních úspěchů, ale může se týkat třeba toho, co budete umět, nebo vašeho osobního života.

Číslo 5

Zvolili jste tuto postavu? Potom o vás říká, že jste aktuálně unavenou osobou. Můžete být unaveni nejenom fyzicky, ale můžete pociťovat také psychickou únavu. Jednoduše se cítíte slabší a vlivem toho ztrácíte také celkový elán do života. Je třeba změnit své priority a opět ho najít.

Číslo 9

Jasný opak pětky. Kdo zvolil devítku, ten je charakteristický tím, že jde o člověka, který je veselý a také zábavný. Dá se říci, že jste velkým optimistou, stejně jako můžeme říci, že máte i radost ze života. Lidé jsou rádi ve vašem okolí, jelikož se nenudí a je s vámi legrace na každém kroku.

Číslo 13, 21

Obě tyto čísla charakterizují spíše vaši uzavřenost. Lépe se cítíte, když jste sami a když jste jenom s vašimi myšlenkami, než když jste s ostatními lidmi. Z větší společnosti, nebo z neznámých lidí jste dokonce nervózní. Proto je ani příliš nevyhledáváte a zůstáváte sami se sebou.

Číslo 8

Máte svůj svět a toho se nechcete pustit. Můžeme vás nazývat jako snílka, který má své představy ideálního života. V nich zůstáváte velmi často. Problém je, že reálný svět je jiný a vy jste z něho najednou překvapeni. To prohlubuje vaše snahy zůstat v sobě samém.

Číslo 10, 15

Ideální volba, jelikož obě dané vybrané postavy o vás říkají, že jste osobou, která se přizpůsobila současnému světu a  současnému životnímu stylu. Díky tomu se vám ve většině oblastí života také daří. Charakterizuje vás celková spokojenost a s tím spojené pozitivní vnímání života.

Číslo 14

Poměrně nešťastná volba, která ukazuje především na vaše celkové vyčerpání. A to na vyčerpání po stránce psychické a emocionální. To znamená, že jste spíše apatickou osobou, které je všechno jedno. Stav může způsobovat i řadu psychických problémů, které jsou ve vaší hlavě a vy je nedáváte najevo.

Číslo 20

Charakterizuje vás především vysoké sebevědomí. Nikoliv přehnané, ale to správné a zdravé. Jste tak typickou vůdčí osobou ve vaší práci, ale také ve firmě. Někdo to může být na škodu, jelikož aktivně prosazujete pouze své názory a nechcete vyslechnout názory ostatních lidí kolem sebe.

Číslo 16

Tento výběr značí, že máte ve svém okolí někoho, kdo je na vás doslova závislý. Jste to právě vy, kdo ho musí neustále podporovat, řídit ho a pomáhat mu. To vás pochopitelně může vyčerpávat a bere vám to sílu na to, abyste se věnovali i sami sobě.

Číslo 17

Jste přesným opakem předchozí volby. Jste to vy, kdo stále chodí za svým okolím se svými problémy, kdo hledá rady a pomoc. Když je to občas, není to nic špatného. Když je to stále, svému okolí tím škodíte. To je vyčerpané a dost často se vám lidé mohou začít i vyhýbat.

Sdílejte článek