David Hampl
9 ledna, 2019

O tom, jaká jste osobnost, může vypovídat celá řada věcí. Když se blíže podíváme na to, jaké to mohou být, je třeba říci, že jedním z velmi zajímavých ukazatelů jsou také chodidla. Těch si mnoho lidí zase až tak nevšímá, což je chybou. Pokud se na ně naopak zaměříte, tak můžete o sobě samém zjistit mnoho zajímavých informací. A to především o vaší osobnosti. Ano, i takto mohou být vaše vlastnosti provázány s tím, jak vypadáte.

Nejde o jedinou část z děla

Myslíte si, že je to hloupost? Rozhodně není. Vyčíst mnoho informací o vaší osobnosti se dá i z jiných částí těla. Jsou to třeba vaše dlaně, jsou to také vaše oči, nebo i charakteristika vaší postavy. Tak proč by se nemohlo jednat také o vaše nohy. Svlékněte si ponožky a začněte zjišťovat, v čem jsou jiné a co to znamená. Můžeme říci, že je zmapováno celkem 10 různých druhů chodidel a tak je jasné, že je na světě 10 různých typů lidí.

Římská noha

Jde o charakteristiku, která je dnes tou nejčastější. Pokud se na tu svou podíváte, měly by vás zajímat délky prstů. Pokud je palec a následující dva v rovině, a prsteník je menší a ještě menší je i malíček, máte takzvanou římskou nohu. A to znamená spíše dobré vlastnosti. Mezi ty ceněné patří třeba upřímnost, stejně jako nelze zapomenout na radost ze společnosti. Z daných lidí často vyzařuje zajímavé charisma i schopnost se prosadit – třeba v práci i podnikání. Tito lidé mají sebevědomí, i velkou odvahu.

Selská noha

Tu poznáte poměrně jednoduše. Pokud se na svou nohu podíváte blíže, je její jasnou charakteristikou to, že jsou všechny prsty v podstatě stejně dlouhé. Až na milimetrové rozdíly. Selská noha charakterizuje konkrétní osoby jako jedince, kteří jsou spíše klidnějšího rázu. Zajímavou vlastností je také jejich rozhodnost. Dominující je u nich také zdravý „selský“ rozum, kdy dokážou řadu věcí snadno vyřešit a také posoudit. Kladnou vlastností je i spolehlivost a smysl pro praktičnost.

Řecká noha

Charakteristikou této nohy je hlavně to, že prsty vytvářejí jakousi stříšku. Palec je menší, druhý prst je nejdelší a následující prsty se svou velikostí svažují dolů. Kdo takovou nohu má, ten je známý především svým temperamentem. Stejně tak z nich nikdy nevyprchá nadšení. I díky tomu se jimi lidé inspirují a také motivují. Velmi často jde také o osobnosti, které mohou milovat spor, nebo kreativní činnosti jako je umění. Dokážou zaujmout a získat kohokoliv.

Roztažená noha

U této nohy je patrná jasná symetrie. A to proto, že palec je nejdelší a následující prsty jsou stále menší a menší, až k malíčku. Jdou tedy takzvaně z kopce dolů. Pokud potkáte člověka s takovou nohou, můžete si být jisti, že vás nepustí do svého soukromí a že se vším dělá mnoho tajností. S tím je spojeno i to, že jsou neradi středem pozornost a neradi mluví o sobě. Někdy se může objevit i jejich impulzivnost a náhlé změny nálad.

Noha s přirostlým malíčkem

Co si od tohoto názvu odvodit? Nohu, kdy je malíček doslova pevnou součástí ostatních prstů. Je k nim téměř přilepený a dát ho na stranu lze jenom rukou. Pokud takto vypadá vaše noha, můžete se charakterizovat jako osoba, která má ráda nové věci. Nesnáší stereotyp, stejně jako nesnáší také rutinu. Velmi často se jedná také o osoby, které zkouší něco nového – rádi cestují, vyhledávají adrenalinové zážitky, nebo různé aktivity. Když jsou ve společnosti, chtějí na sebe strhnut zájem ostatních.

Noha se zakrnělým malíčkem

Charakteristika je jasná. Malíček je nejenom malý, ale může být také lehce zakroucený a může směřovat k ostatním prstům. Kdo to tak má, ten má lehce negativní charakteristiku. Může se jednat o osoby, které jsou na sebe velmi pyšné a mnohdy se snaží za každou cenu prosadit svůj názor – svou pravdu. Obvykle jsou řazeny i do skupiny nekonvenčních lidí, kteří neradi respektují a také dodržují stanovená pravidla.

Noha s mezerou mezi 2. a 3. prstem

Podívejte se na svou nohu blíže. Skutečně se zde nachází větší mezera? Pokud ano, tak si přečtěte následující charakteristiku, ve které se zcela určitě poznáte. Dané osoby jsou charakteristické tím, že jejich život má mantinely. Oddělují své zájmy, svou práci, stejně jako osobní život. V každém segmentu dokážou být jiným člověkem. K tomu patří různé chování, různé projevy, stejně jako jiné emoce.

Noha s nakloněným třetím prstem

Nejenom, že je daný prst o kousek dále od druhého. Je také charakteristicky nakloněný směrem ke třetímu. Kdo takové nohy má, ten je charakterizován hlavně jako člověk, který je důsledný a který je odpovědný. Má rád organizaci a také jasný řád ve všem, co se týká jeho života. Málokdy nastane, že by daná osoba neměla vše pod naprostou kontrolou. I proto jsou tito lidé velmi ceněnými zaměstnanci, nebo dobrými podnikateli.

Noha s úzkou základnou druhého prstu

Název jasně říká, jak taková noha vypadá. Když se podíváte na svůj druhý prst a jeho základnu porovnáte s jinými prsty, může se jevit jako úzká. Pokud ano, bedlivě čtěte charakteristiku a poznávejte se v ní. Často můžete propadat depresím, často máte negativní náladu a mnohdy si stěžujete. Na druhou stranu když se cítíte dobře, jste osobou zcela vyměněnou, která všude kolem sebe rozdává jenom radost.

Sdílejte článek