Podívejte se na tyto obrázky a snažte se na nich najít zvíře. Skutečně tam je, i když na první pohled není vidět. Budete ohromeni, jak dokonalé maskování mají někteří živočichové

Zvířata jsou součástí přírody. Nutno říci, že v ní musejí přežít a často jsou odkázáni jenom sami na sebe. A to jak v souvislosti s tím, aby si opatřili potravu, tak i v souvislosti s tím, aby se schovali před nepřítelem. U některých zvířat jsou maskovací schopnosti opravdu obdivuhodné a je třeba říci, že prvním pohledem si jich nikdo nevšimne. Až při dlouhodobém sledování dojde k tomu, že je zvíře odhaleno. To si můžete sami zkusit na fotografiích níže. Kolik zvířat se vám povede najít?

Had

Na první pohled to vypadá jako fotka spadaného listí, trocha klacíků a také pár rostlin. Realita je ale taková, že na této fotografii se dokonale maskuje had. Povede se vám ho najít? Opravdu je téměř neviditelný.

Čtěte také: Zapíchla růži do brambory a několik dní čekala. Co se stalo potom, ji stále ještě šokuje.

Kočka

Na první pohled to vypadá, jako hromada naštípaného a složeného dřeva. Kromě něho se však na obrázku skrývá ještě zvíře. A to takové, které všichni známe jako domácího mazlíčka. Je to kočka. Dokážete ji na fotografii najít?

Kajman

U nás kajmani nežijí, ale jsou lokality, kde je na místě dávat si na ně velký pozor. I proto, že mohou být doslova neviditelný. A to je jasný příklad i této fotky, dokážete ho v záplavě zeleně nají? Je nenápadný, ale oči mu vidět jsou.

Had

Hadi mají opravdu výjimečné maskování, což jim dává v přírodě mnoho výhod. Proto se podíváme na dalšího. Na první pohled můžete vidět jenom zeleň a listy. Když se podíváte pozorně, tak ho uvidíte. Má zelenou barvu a vypadá nebezpečně.

Veverka

Veverky jsou roztomilá zvířátka, která žijí hlavně na stromech. Když ale hledá potravu, může vyrazit i na kamenité podloží. Na tom, díky svému zbarvení není doslova vidět. Dokážete ji odhalit a najít na fotce? Zkuste to.

Žába

Na první pohled to není nic jiného, než vyfocený strom a jeho kůra. Podívejte se však blíže, díky čemuž máte možnost vidět, že je zde něco navíc. Je to žába. A dokonale maskovaná, jelikož se stromem a jeho kůrou doslova splývá.

Pavouk

Jak tato fotka vypadá? Jako běžná zem pokrytá mnoha kamínky. Když se na fotografii zaměříte více, můžete vidět, že je na ní přece jenom něco, co je zde navíc. Zajímá vás, o co se jedná? Nebudeme vás napínat. Jedná se o pavouka. Vidíte ho?

Žába

Je to spadané, pomalu tlející listí. Když se ale podíváte důkladněji, tak zde uvidíte ještě něco navíc. A to konkrétně živočicha. I tady můžete vidět žábu, která využívá svého doslova precizního maskování. Dokázali jste ji odhalit, nebo ne?

Kobylka

Je zelená, umí daleko skákat a mnoho lidí z ní má obavy. Má ale ještě jednu vlastnost. Umí se dokonale maskovat, o čemž se můžete v tuto chvíli sami jednoduše přesvědčit. Podaří se vám kobylku najít v trávě, nebo nikoliv?

Žirafa

Nejsou to jenom malá zvířata, která se umí dokonale maskovat. Jak se můžete sami přesvědčit, jsou to i zvířata velká, která mohou být doslova neviditelná. Jasným příkladem je tato žirafa, která je díky svému zbarvení mezi stromy doslova neviditelná. Najdete ji?

Medvěd

Potkat u nás medvěda je spíše náhoda. Jsou ale lokality, kde to až tak nemožné není. Mnohdy jsou lidé celkem překvapeni, jelikož takový medvěd se umí také skvěle maskovat. Nevěříte? Tak ho zkuste najít na této fotografii. Opravdu tam je.