Podpořte nádherné květy petúnií pomocí domácího hnojiva

Petúnie jsou velmi populární květiny, které má na zahradě nespočet Čechů. Mnoho lidí ale netuší, jak si udržet nádherné květy po celou sezónu. Abyste toho dosáhli, musíte jim poskytnout speciální hnojivo, které květině doplní síly. Poradíme vám, jak si toto hnojivo vyrobit v pohodlí svého domova. Používejte ho jednou za týden a uvidíte krásné květy po dlouhou dobu.

oselyaua.com

Petúnie jsou velmi silné květiny

Může se zdát, že tato malá květina s velkými květy nepotřebuje příliš mnoho hnojiva nebo péče. I když je malá, musíte se na její pěstování soustředit a pravidelně jí doplňovat živiny. Jednou týdne nebo alespoň jednou za 10 dní jí musíte poskytnout dobré hnojivo. Humus pro bujné kvetení nestačí, i když se jedná o dobrý začátek. Toto speciální hnojivo bude mnohem účinnější a přitom vás nebude stát skoro žádné peníze. Takže se vám na zahradě rozhodně vyplatí.

oselyaua.com

Jak pěstovat bujné petúnie?

Petúnie jsou malé, ale pro dobrý růst a kvetení budou potřebovat dost místa. Přesaďte je do většího květináče. Měl by mít alespoň 10 litrů, aby se mohla rostlina svobodně rozvíjet. Některé petúnie mohou vyžadovat 15 až 20 litrů půdy. Na zahradě byste si také měli dávat pozor, aby měly rostliny dostatek místa k tomu, aby mohly květiny růst. Možná se to nemusí zdát, ale doopravdy potřebují dost místa. Jejich kořenový systém bude důležitým prvkem při jejich růstu.

Čtěte také: Hnojivo na jahody za pár korun, díky kterému budete mít velkou úrodu!

oselyaua.com

Speciální hnojivo pro petúnie

Pro podporu růstu můžete využít jakékoli hnojivo. Musíte se ale držet pravidla 20-20-20, tedy dusík, fosfor a draslík. Všechny složky musí být ve stejném poměru, aby hnojivo správně fungovalo. Smíchejte suroviny a oddělte z něj jednu polévkovou lžíci (asi 10 gramů) a nařeďte v 10 litrech vody. Hnojivo aplikujte přímo na koření na vlhkou půdu. Při pravidelné zálivce tímto hnojivem budete mít velmi bujné a nádherné petúnie, které pokvetou celou sezónu.

Zdroj: oselyaua.com