Podpořte své zdraví. Umožní vám to česnekové mléko, které navíc dokonale chutná

Pokud hledáte recept na něco zajímavého, co dokáže podpořit vaše zdraví, bude to rozhodně tento zajímavý nápad, který pro vás máme. Ten je spojený s tím, že si můžete zkusit připravit česnekové mléko. Pokud jste o něm nikdy neslyšeli, tak vás zaujme nejenom svou chutí, ale i tím, jak pozitivně dokáže působit na vaše tělo. Ona kombinace mléčného produktu a česneku je velmi zajímavá.

Jaké jsou ingredience?

Když se řekne česnekové mléko, jistě vás hned v samotném úvodu napadne, co asi budete na přípravu potřebovat a bez čeho se také neobejdete. Nutno ale říci, že kromě hlavní dvojice surovin je třeba mít k dispozici ještě další ingredience. My se podíváme na soupis všech a tak je zde souhrn toho, bez čeho se neobejdete:

  • 500 mililitrů mléka
  • 10 stroužků česneku
  • 250 mililitrů vody
  • 3 lžičky cukru

Nachystejte česnek

Když se vytváří česnekové mléko, je česnek hlavní surovinou. A tak jím musíme samozřejmě začínat. Pokud se podíváme jak, je to jednoduché. Nejprve je na místě česnek oloupat a potom nezapomínejte ani na to, že je vhodné ho rozmačkat v klasickém lisu. Následně ho vložte do hrnce, kde ho zalijete mlékem.

Čtěte také: Manželka zubaře mi poradila 4 způsoby, jak použít citron k odstranění zubního kamene, bělení zubů a svěžímu dechu: Ušetřím ročně tisíce korun!

Mléko je třeba ohřát

Postu, jak si připravit česnekové mléko pokračuje tím, že si mléko budete postupně ohřívat. Pozor na to, aby vám takzvaně neuteklo. Musí se vařit opravdu velmi pomalu. Je lepší, když bude jenom horké, než aby přeteklo. Ideální doba vaření je zhruba 5 minut. Díky tomu se zajistí, že se propojí jak chutě, tak hlavně i účinné látky. Jakmile daný čas uplyne, můžete mléko ze sporáku sundat.

Přidejte cukr

Dokud je mléko ještě teplé, je na místě do něho přidat cukr. Díky tomu máte jistotu, že se velmi snadno rozmíchá a chutě se tak bez jakýchkoliv problémů propojí. Dále doporučíme nechat ho lehce vystydnout. Teprve když je vlahé přichází ideální doba k tomu, se napít. Možná vás česnekové mléko překvapí svou chutí. Pokud vám nebude úplně příjemná, zkuste ji zvládnout. A to hlavně proto, že výrazně prospíváte svému tělu po zdravotní stránce. A jak každý ví, je to právě zdraví, které je v životě nejdůležitější.