David Hampl
7 června, 2019

Když se řekne pohádková dovolená, každý si představí něco trochu jiného. Protože každý z nás má trochu jiné preference. Na tom, že ale následující chaty vypadají jako pohádkové se ale jistě shodneme. To, jestli to byl záměr majitelů, se asi nedozvíme. Nicméně některé z nich jsou bezesporu inspirované pohádkami. Pojďme se projít nádhernými snovými chatičkami!

1) Barevný domek

První z těchto chatiček jsme nazvali barevný domek. Jedná se o poměrně rozlehlou chatu, která vypadá jako z německých pohádek. Její vzhled dotváří starý strom, jehož zvrásněné větve se vlní kolem. Ve dne to vypadá pohádkově, v noci může být ale tento strom strašidelný.

2) Chata plná zeleně

Tato chata nám zase připomíná stavení z pohádek Zdeňka Trošky. Bílá omítka, okna rozdělená na čtyři obdélníky a hnědá středa, která rozhodně připomíná staré časy. Zajímavá je ale také zeleň, která tuto chatu obklopuje.

3) Bílá chata uprostřed lesů

To tato chata už má modernější vzhled. Chata je postavena z bílých dřevěných latí. Je obklopena lesem, takže její celkový vzhled nám opět evokuje podobné pocity, jaké musela mít například Sněhurka, která narazila na chaloupku trpaslíků.

4) Chata anglického stylu

Čtvrtá chata je postavena z cihel, které mají červenou barvu. V jejím okolí jsou růžové keře a celkově se jedná o stavení, které je v typickém anglickém stylu. Krásná zahrada, která vzhled doplňuje, vytváří pohádkový vzhled.

5) Chata skandinávského stylu

Tak tato chata je to, co vídáme v pohádkách, které mají svůj původ v Anglii nebo Skandinávii. Má bílé zdi, které jsou jakoby olemovány tmavě hnědým latěmi, které jsou nejen obdélníkové, ale míří také do úhlopříčky. Kombinace bílé a tmavě hnědé jsou jedinými barvami této chaty.

6) Chata na břehu jezera

Pokud hledáte pro svou dovolenou obydlí jako z Pána prstenů, pak byste mohli zvolit tuto chatu. Vzhledem připomíná jakoby středověké stavení. Má jediný vchod – přístupná je pouze z jezera!

7) Pohádkový domov

Cihlové stavení uprostřed lesů s obrovským stromem vepředu nám evokuje pohádky. V takové stavení mohla bydlet Popelka se svou macechou. Jedná se o poměrně honosné sídlo.

8) Lesní domek

Tento domek je z jedné strany tvořený skálou, což je příslibem chladných pokojů uprostřed horkého léta. Střecha stavení je neobyčejná a zdálky bychom ji neviděli. Může se jednat o chatu dobré babičky, která v pohádkách pomáhá hodným lidem.

9) Osamocená chata na břehu jezera

Představte si následující krajinu: zelené údolí s dominantou v podobě jezera. Nikde ani živáčka, jen na břehu jezera se tyčí hnědá chata, která má jednu stranu postavenou z kamení. Nepřipadáte si jako v pohádce?

10) Chata na řece

Pokud vám nestačí mít chatu jen na břehu jezera, můžete si ji postavit přímo nad ním! Přesně takto přemýšlel i majitel této, již desáté chaty. Chata by na souši vypadala obyčejně, avšak nad vodou je její vzhled pohádkový!

11) Zarostlý domek

Domek, který je součástí přírody, jako tento, byste jen tak nenašli. Je dobré, abyste do něj šli už ve dne, protože v noci byste se mohli ztratit. Toto obydlí připomíná domeček lesních víl, které nechtějí být odhaleny.

12) Chata hluboko v lesích

Chata se slámovou střechou uprostřed lesů – co by mohlo být více pohádkové! Její vzhled je dokonale doplněn studnou, která je zastřešena stejným stylem stříšky.

13) Hobití dům

O tom, kde tento domeček našel svou inspiraci, netřeba pochybovat. Kulaté dveře a střecha tvořena travním porostem nás láká prožívat příběh Froda Pytlíka a jeho přátel. Milovníci fantasy si tento domeček jistě nenechají ujít!

Sdílejte článek