David Hampl
10 ledna, 2020

Brutalita, s níž někteří lidé léčí svá zvířata, je natolik šokující, že je těžké tomu mnohdy uvěřit. Bohužel, Bordeauxská doga zažila hrozné zacházení od lidí, s kterými po dlouhou dobu žila. Je to něco neuvěřitelného, co někteří lidé dokáží udělat nebohému zvířeti. Podívejte se, co hrozného tomuto krásnému stvoření, lidé udělali.

Pes s hlavou v sáčku

Jeden z obyvatel Francie, Pedro Dini, miloval procházky se svým psem. Na jedné z nich našel psa, který byl pohřben v zemi zaživa. Pes byl až po krk zakopán v zemi. Kromě toho, bylo zvíře nalezeno s hlavou v sáčku, který byl omotán lanem kolem jeho krku. Z takto uvázaného sáčku se pes rozhodně nemohl sám dostat.

Pedro okamžitě začal ubohé zvíře vykopávat ze země ven. V tomto počínání mu velmi pomohl jeho vlastní pes. Muž ihned přivolal záchranné služby a malý pes pak byl převezen na nejbližší veterinární kliniku. Týraný pes projevoval známky extrémní dehydratace. Kromě toho, byl ve velkém šoku a nevěděl, co se děje.

Majitel čin popřel

Kupodivu se našel majitel tohoto malého psa. Bylo zjištěno, že patřil 21letému mladíkovi. Ten ovšem popřel jakoukoliv účast na této události. Mimoto uvedl, že pes pouze utekl z domova, takže o jeho zakopání do země neměl vůbec ponětí.

Za týrání do vězení

Policie však zpochybnila pravdivost slov tohoto člověka. Lékaři diagnostikovali zvířeti silnou psí artritidu. Kromě toho byl pes ještě opravdu mladý, bylo mu asi 10 let. Vzhledem k tomu je velmi nepravděpodobné, že by utekl sám z domova. Majiteli psa by tak mohly hrozit až 2 roky ve vězení nebo povinnost zaplatit pokutu ve výši 30 tisíc eur za týrání zvířat.

Týrání zvířat je ve světě čím dál častější, což je bohužel velmi smutné. Lidé si mnohdy neuvědomují, že takové zvíře se nemůže proti síle člověka bránit. Bohužel má člověk pocit, že má nad zvířetem moc, takže si s ním může dělat, co chce. Je to správné?

Sdílejte článek