Pohřešovaný kůň se vrátil domů po celých 8 letech!

Rodák z Utahu jménem Shane Adams se po 8 letech znovu setkal se svým oblíbeným koněm jménem Mongo. Před mnoha lety kůň utekl s divokými mustangy a téměř 10 let s nimi žil ve volné přírodě. Shane s koňmi vyrůstal a trénoval je celý svůj život. Pouze tento kůň se mu zapsal hluboko do srdce. A právě tohoto koně jednoho dne ztratil v Západní poušti. Ani nedoufal, že by ho ještě někdy viděl.

Ztráta milovaného koně

Jednoho rána Shane zaslechl dusot koní. Vylezl ze svého stanu, aby se podíval, co se děje. V té chvíli uviděl Monha, jak běží za stádem divokých mustangů. Snažil se ho zastavit, ale pronásledování mu překazila sněhová bouře. „Myslel jsem, že se hned vrátí. To byla jeho mentalita. Nikdy nezašel daleko. Nemyslel jsem si, že bude navždy pryč,“ řekl Shane.

Muž nahlásil pohřešovaného koně a následující tři roky se stále vracel na stejné místo, kde ho Mongo opustil. Nikdy se mu ale nepodařilo na koně znovu narazit. Potom se musel vrátit do své práce jako mistr velké stavební firmy. Nemohl pracovat jen dva dny v týdnu a zbytek dnů hledat stádo divokých mustangů. Ujistil se ovšem, že o ztraceném koni vědí všichni v širokém okolí.

https://mypositiveoutlooks.com/

Překvapivé zprávy a jedinečné setkání

V roce 2017 ztratil Shane naději a předpokládal, že je jeho kůň po smrti. Po pěti letech ale dostal zprávu od BLM Utah, že je Mongo stále naživu a je naprosto v pořádku. Mongo byl nalezen v Dugway Proving Ground, když se snažili zvládnout populaci koní v okolí. Pracovníci ihned věděli, že jeden kůň je jiný. Byl velmi domestikovaný, takže byla dobrá šance, že jde o Mongo.

Shane jel 4 hodiny, aby se s koněm znovu setkal. Naštěstí se skutečně jednalo o jeho koně, kterého před 8 lety ztratil. „V tomhle suchu tam není moc jídla a koně vypadají jako chodící smrt, protože jsou tak hubení,“ řekl Shane. Mongo si nyní užívá návrat do svého domova. A Shane je nadšený, že ho má doma. Za poslední roky je to jediná dobrá věc v jeho životě.

Zdroj: mypositiveoutlooks.com