Pokladník sledoval staršího muže, aby se ujistil, že bezpečně dojde domů

Žena jménem Lu Wei Xuan sdílela na svém účtu na sociálních sítích svou nedávnou návštěvu samoobsluhy v Tainanu na Tchaj-wanu. Pořídila fotografie a zaznamenala událost, která vás zahřeje u srdce. Do obchodu totiž přišel starší muž jen v košili a pleně. Následující události jsou důkazem, že dobří a nezištní lidé, kteří jsou ochotni pomoci ostatním jen tak, stále chodí mezi námi.

Lu si šla koupit snídani do svého obvyklého obchodu se smíšeným zbožím a uviděla staršího muže, který vstoupil do samoobsluhy jen v košili a pleně pro dospělé. Uhodla, že starý muž je s největší pravděpodobností nemocný, možná trpí Alzheimerovým syndromem stejně, jako její otec. Přišel si totiž takto podivně oděn nakoupit mléko.

Běžný nákup snídaně

Starý muž si chtěl koupit pár lahví mléka, ale Lu zaslechla pokladníka, který ho zastavil jemnými slovy: „Můžete si koupit pouze 4 lahve mléka.“ Když to uslyšela, napadlo ji, proč pokladník zastavil starého muže v nákupu dalších i přesto, že pro obchod by bylo lepší, kdyby jich nakoupil více. Později starší muž trval na koupi velké lahve mléka a pokladník ho znovu zastavil.

Čtěte také: Taťjana Medvecká ukazuje, že po sedmdesátce je možné žít naplno! „Nepiji, nekouřím, ale jsem závislá na…“ .

„Dobře, můžeš si koupit jen tu velkou láhev mléka. Nemůžete si koupit ty malé lahvičky, nestihnete je vypít,“ připomněl pokladník postaršímu muži. Po zaplacení mléka starý muž ledabyle vyšel ze samoobsluhy. Zároveň Lu viděl, jak pokladník opouští svůj stůl a tiše následuje staršího muže do jeho domova. Starý muž je v obchodě asi běžným zákazníkem a pokladník si je vědom jeho stavu.

Péče o klienty získává nový význam

Milý pokladník šel se starším mužem, aby se ujistil, že dorazí v bezpečí až domů. Dokonce mu pomohl odnést nákup v igelitové tašce. O deset minut později se pokladník vrátil do obchodu poté, co se ujistil, že se muž dostal domů. Lu si nemohla pomoci a rozhodla se tuto laskavost sdílet na sociálních sítích. Od té doby se příspěvek stal virálním, protože se lidem zalíbilo jeho krásné gesto.