Pokud máte tyto 4 příznaky, může se jednat o cukrovku. Zjistěte tak svůj problém včas.

Podle statistik trpí cukrovkou asi každý desátý člověk na naší planetě. Cukrovka je velice známá a už po dlouhá desetiletí se jí daří nějak léčit. Ale pořád jsou věci, kterými nás cukrovka umí překvapit. Někdy i tak, že o ní ani nemusíte vědět.

Jde o onemocnění, kdy se hlídá hladiny krevního cukru a lidé musí dodržovat určité diety, aby se nepřitížilo jejich zdravotnímu stavu. Spousty lidí, kteří cukrovkou trpí zaznamenali častou žízeň, příbytek na váze nebo fakt, že se jim špatně hojí řezné a jiné rány.

Čtěte také: Spravte si páteř doma a jednoduše. Není třeba nic složitého. Cestou k pomoci je tento cvik a 2 minuty času denně

Jsou zde další příznaky, které mohou prozradit, zda máte nebo nemáte cukrovku. Výhodou je, že díky těmto znakům na to můžete přijít ještě za včas.
Předejděte tak cukrovce a koukněte se, jaké další příznaky to mohou být.

1. změna sluchu

Hodně lidí shazuje problém se sluchem na staří. Ale ne vždy se sluch nehorší pouze s přibývajícími léty, ale někdy to může být ovlivněno počátkem cukrovky. Podle studií by mohla cukrovka zapříčinit až 30% ztrátu sluchu. Je to díky poškozením cév v uších.

2. Zlepšení zraku

Stejně jako se sluchem to funguje tak, že s přibývajícími roky lidé špatně i vidí. Pokud ale sami postřehnete, že lépe vidíte, nebo že už nepotřebujete brýle. Může se jednat opět o cukrovku. I přes to, že při silní cukrovce zrak opravdu chabne, na počátku to může být naopak. Navštivte tak raději lékaře, pokud jste jakékoliv změny se zrakem postřehli.

3. Svědění
Svědí vás často něco na kůži a žádný přípravek ani léky nepomáhají. Opět může hrát roli cukrovka. Ta totiž ovlivní cirkulaci krve v celém těle a zapříčiňuje tak suchou kůži. Zkuste nejdříve hydratační krémy, ale pokud nepomáhají, vyhledejte svého lékaře.

4. Horší se pokožka

Pokud se vám na pokožce začínají tvořit tmavé skvrny, a to hlavně s oblasti krku, zápěstí, kloubů na prstech nebo loktech, jedná se o vysokou hladinu cukru v krvi. Při těchto problémech se doporučuje shodit na váze pár kilo.