Tyto pokojovky jsou skutečný poklad. Pozitivně ovlivní lidské zdraví -
Menu

Tyto pokojovky jsou skutečný poklad. Pozitivně ovlivní lidské zdraví

Na naší planetě jsme obklopeni zvířaty a přírodou. Ve skutečnosti díky tomu, že všichni žijeme společně, můžeme najít správnou rovnováhu v našich životech. Pokud by na světě neexistovaly žádné rostliny ani zvířata, lidské bytosti by také nemohly žít.

Rostliny nejsou jenom estetickým doplňkem

Na druhou stranu, mnoho lidí používá rostliny pro mnoho účelů již celá léta. Jejich použití zahrnuje zdobení Vašich domovů, či léčbu některých nemocí. To je důvod, proč mnozí z Vás považují rostliny za skutečný dar přírody.

Víme, že rostliny jsou dobré pro Vaše zdraví. Stejně tak mnoho dobrého ovoce, které produkují, je pro Vaše zdraví a celkovou pohodu vhodné. Nyní víte, proč je příroda tak důležitá ve Vašem životě.

Volba rostlin bývá individuální

Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že pro Vaše celkové pohodlí je také vhodné, když Váš domov odráží Vaši osobnost. Toho můžete dosáhnout jednoduše správnou volbou rostlin do Vaší domácnosti.

Díky rostlinám bude Váš domov vypadat více upravený, čistý a organizovanější, a Vy se pak budete cítit mnohem lépe.

Vyčistěte vzduch v místnostech

Rostliny Vám také pomohou vyčistit životní prostředí Vašeho domova tím, že vyčistí kyslík ve Vašem okolí. Vy pak můžete inhalací čistého kyslíku detoxikovat své plíce a vdechovat čerstvý vzduch. Tímto způsobem můžete zlepšit Vaše celkové zdraví a odstranit toxiny z Vašeho těla.

12 Esenciálních rostlin, které byste měli mít doma!

Jak jsme se zmínili, rostliny v domě slouží nejen k dekoraci Vaší domácnosti, ale také k pročištění vzduchu ve Vašem domově, čímž docílíte celkově lepších zdravotních podmínek.

1. Africké sedmikrásky

Tato rostlina má barevné květiny a odsuzuje trichloretylen. To je další výhoda takové květiny doma.

2. Zelenec

Tato rostlina vypadá jako jednoduchá dekorace. Nicméně, pokud máme jednoho z nich doma, můžeme získat mnoho výhod. Jeho malé, dlouhé listy jsou velmi dobré při odstraňování benzenu nebo oxidu uhelnatého z prostředí. Mají-li doma, vyčistí vzduch, jako bychom byli na poli.

3. Azalka

4. Tchýnin jazyk

5. Aglaonema proměnlivá

Tato rostlina má také schopnost žít bez potřeby slunečního záření. Zvlhčuje vzduch ve Vašem okolí a celkově čistí Vaše životní prostředí.

6. Břečťan popínavý

7. Polystichum munitum

8. Dračinec dračí

9. Poděnka

10. Chrysalidokarpus nažloutlý

11. Šeflera dlanitolistá

12. Chryzantéma

Je dobré poznamenat, že nemusíte mít všechny tyto rostliny ve Vašem domě. Stačí, že si do Vašeho domova umístíte některé z nich, čímž nepředstavitelně zlepšíte atmosféru Vašeho domova a prospějete Vašemu celkovému zdraví!

Zdroj fotografií: freepik.com
ZDROJfeelhealthylife.com
Tisk
TIPY A TRIKY

Několik let visel soused na dveře sáčky s vodou. Když…

Lidé mají mnoho podivných zvyků, které děsí a matou jejich sousedy. Tenhle zvyk znepokojoval všechny lidi v okolí, dokud nezjistili,…
PR články

Jaké budou vaše Velikonoce 2020?

Za necelý měsíc tu máme Velikonoce. Velikonoční pondělí letos připadá na 13. dubna, obchody lákají na sváteční výzdobu již…
TIPY A TRIKY

Korektury bakalářských a diplomových prací, překlady anotací a resumé

Odevzdání bakalářské či diplomové práce předchází několik desítek až stovek hodin práce u počítače. Pokud nechcete, aby vaše odborná…
DŮM A ZAHRADA

Hliněný dům ukazuje je ukázkou, že lze stavět i z…

Postavit si dům je snem mnoha lidí. Většina z nich samozřejmě volí klasiku v podobě zděného bytu. A potom tu jsou další…
DŮM A ZAHRADA

Skořápky od vajec jsou skvělým hnojivem. Stačí je rozdrtit na…

Vejce jsou již po staletí důležitou součástí české kuchyně. Samozřejmě po nich vždy musí zůstat skořápky od vajíček. Konzumujeme je…
DŮM A ZAHRADA

Z drahého bytu do maringotky, která vypadá útulně i prostorně

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…