Pokud máte doma trochu mouky, máslo a pár banánů musíte vyzkoušet tento rychlý koláč

Netušíte, co stále vymýšlet za dobroty? Vaši blízcí po vás neustále chtějí něco sladkého? Chcete-li je potěšit něčím opravdu výborným, doporučujeme vám vyzkoušet recept na vynikající banánový koláč. Už podle samotného názvu vám musí být jasné, že se jedná o opravdovou lahůdku, kterou si všichni zamilují. Recept je snadný, takže ho zvládne naprosto každý v pohodlí domova. Pojďte to vyzkoušet.

Přilákáte hosty

Banánový koláč je symbolem pohodlí, protože vždy zaplní váš dům nádhernou vůní. Pokud si uděláte tento banánový koláč sami doma, budete se cítit skvěle a vůně přiláká hosty. Navíc se jedná o jeden z nejjednodušších receptů. Díky své snadné a rychlé přípravě ho zvládne doma vytvořit opravdu každý, takže nebude problém ho kdykoliv budoucnu udělat, až nebudete zase vědět, co péct.

Potřebné ingredience

Pokud si budete chtít koláč připravit, měli byste mít k dispozici následující ingredience: 100 g másla, 3 vejce, 300 g mouky, 1 polévkovou lžíci cukru, 1 polévkovou lžíci zakysané smetany a 3 banány. Sami vidíte, že se jedná o naprosto běžné suroviny a ingredience, takže nemusíte nic pracně shánět, jak je tomu u jiných náročnějších receptů.

Čtěte také: 13ti letý chlapec přišel na pódium s písní od Elvise Presleyho, během prvních sekund budete mít husí kůži. Získal si porotu i celý sál (VIDEO)

Jednoduchý recept

Nyní se podívejme na postup přípravy krok za krokem. Zapněte troubu, aby se zahřála a dejte se do přípravy křehkého těsta. Oddělte bílky od žloutků a ve žloutcích rozmíchejte cukr a máslo. Po promíchání přidejte mouku, aby těsto bylo husté. Poté jej dejte do lednice a začněte s přípravou banánů. Banány nakrájejte na malé kousky a posypte je vanilkovým cukrem. Do vymazané formy na pečení vložte těsto a hezky ho tam rozprostřete. Na to rozložte plátky banánu a potřete je smetanou. Můžete udělat více vrstev. Dejte koláč do trouby na 20 minut a mezitím si z bílků a trochy cukru vyšlehejte krém. Po 10 minutách koláč vytáhněte a potřete ho tímto krémem a vložte ještě na 3 minuty do trouby. Máte hotovo, přejeme dobrou chuť.

Sdílejte tento recept se svými přáteli, ať si jej mohou také vychutnat.