Pokud nechcete přibrat, vyvarujte se mnoha hlavních chyb

Jestli chcete zhubnout, tak je důležité dodržovat pár věcí. Je potřeba vytvořit si zdravé stravovací návyky a přidat pravidelný pohyb. Bohužel existují i nesprávné návyky, které mohou hubnoucí proces ohrozit, a dokonce vést k tomu, že ještě přiberete nějaká kila navíc. Pokud se v některých z uvedených činností poznáte, měli byste jich nechat, jak nejdříve to jde.

Příliš mnoho spánku a problémy se snídáním

Pokud spíte více, než je zdrávo, ochuzujete se tak o nejdůležitější jídlo dne – snídani. Pokud vynecháte snídani a budete zahánět hlad něčím malým, tučným a rychlým za pochodu, riskujete své zdraví. Dříve nebo později můžete začít mít problémy s

  • cukrovkou
  • obezitou
  • srdečními chorobami

Pokuste se ráno raději přivstat, například o hodinu, a uvidíte, že i váš den bude o mnoho lepší. Posnídat v klidu u šálku oblíbené kávy dělá divy s naší psychickou pohodou. Jak už jsme zmínili výše, snídaně má důležitou roli. Je klíčovým motorem pro metabolismus, který se díky prvnímu řádnému jídlu po probuzení nastartuje. Snídaně je také důležitá pro štěpení tuků a budování svalstva. Reguluje hladinu kortisonu a funguje jako prevence proti obezitě.

Čtěte také: Dejte na záchod stroužek česneku. Řekneme vám, proč

Nepřeháníte to s vážením?

Další častou chybou je příliš časté vážení. Běžíte si stoupnout na váhu po každém jídle? Doufáte, že vás cifra odradí od dalšího jídla? To všechno jsou negativní a zbytečné myšlenky. Úplně postačí, pokud si na váhu stoupnete jednou za měsíc. Dané číslo bude ta správná motivace. Ženy by měly vědět, že před menstruací jejich tělo zadržuje vodu, tudíž naváží více, než ve skutečnosti mají. Hlavně se zbytečně nestresujte!

Odložte mobily a nepadnoucí oblečení

Berete po probuzení okamžitě mobil do ruky? Máme pro vás špatnou správu – měli byste toho nechat. Nejen, že tak zvyšujete hladinu stresu v těle, ale navíc se ochuzujete o minuty, které můžete věnovat poklidnému snídání. A ráno se každá minuta počítá.

Dalším faktorem může být nepadnoucí a nepohodlné oblečení. Buďte realističtí a kupujte si pouze takové oblečení, které vám opravdu padne. Nesnažte se mermomocí nacpat do o číslo menších kalhot. Můžete si tak přivodit stres i deprese a s tím pak souvisí nárazové přejídání, které vás vždy o krok vzdálí vaší vysněné postavě. Naučte se mít rádi a respektovat se. Naštvaný či smutný člověk ještě nikdy nic nezměnil. Držíme vám palce!