Pokud neuhodnete tuto obrázkovou hádanku, měli byste ihned vrátit řidičský průkaz! Většina lidí tuto dopravní situaci vyhodnotí špatně.

Rádi řešíte hádanky, hlavolamy, rébusy a jiné podobné věci? Baví vás procvičovat si mozek nejrůznějšími úkoly? Chcete se o sobě něco dozvědět prostřednictvím psychologického testu, který má mnoho společného s hádankou? Jestliže ano, pak jste na správném místě, neboť jsme si pro vás dnes připravili menší psychologický testík, který je žhavou novinkou. Navíc pořádně procvičí, resp. prověří, vaše dopravní zkušenosti, protože se jedná o řešení dopravní situace. Pokud jste aktivní řidič, pak by to pro vás měla být hračka. Budete se možná divit, ale právě velká většina řidičů odpověděla špatně.

Zůstane vám řidičák?

Tato žhavá novinka mezi psychologickými testíky by rozhodně neměla chybět u žádného aktivního řidiče. Nejen, že prověří dopravní znalosti, ale také dokáže prozradit mnohé o naší osobě. V případě, že neuspějete, měli byste s největší pravděpodobností vrátit řidičský průkaz. Jedná se totiž o dopravní situaci, kterou byste jako řidiči měli rozhodně znát. Pevně věříme, že se vám to podaří a řidičák vám zůstane.

Zcela běžná situace

Na obrázku je dopravní situace, která v reálu může nastat prakticky kdykoliv, kde jezdí tramvaje. Pořádně se na ni tedy soustřeďte a zkuste správně odpovědět. Kdo to nezvládne, měl by se držet dále od měst s frekventovaným provozem. Samozřejmě vám nabídneme i správné řešení, ale vřele doporučujeme, abyste to zkusili první sami. A jak zní zadání úkol? No přece: Které auto pojede jako první?

Čtěte také: Září je nejlepším měsícem na nákup těchto 9ti věcí!

Správné řešení

Podívejte se pořádně na obrázek, abyste neudělali zbytečně chybu. Kdyby se to totiž stalo ve skutečnosti, následky by mohly být katastrofální. Berte to tedy jako takové osvěžení vědomostí. Pokud jste už odpověděli, můžete si nyní vaši odpověď ověřit. Jako první pojede červené auto a modré auto, protože mají přednost díky zelené na semaforu. Následně pojedou ostatní. Uhodli jste nebo si půjdete dát kondiční jízdy do autoškoly?