Pokud používáte telefon před tím, než jdete do postele, přestaňte s tím! ZDE je důvod!

V dnešní době je pro mnohé zcela normální a běžnou činností aktivita na mobilním telefonu těsně před spaním, ale přemýšleli jste někdy o tom, co lidé dělali v minulosti? Neměli žádnou elektřinu, takže když jednou přišla noc, šli do postele rovnou spát. To je zdravý zvyk, který výrazně zlepšil jejich kvalitu života. Technologie je samozřejmě důležitá, ale od vývoje počítačů a mobilních telefonů klesla kvalita života a některé studie uvádějí, že od 70. let se případy deprese, stresu a nespavosti ztrojnásobily, což je přímo spojeno s vynálezy některých technologických zařízení.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Neustálé používání elektronických zařízení je hlavním důvodem mnoha onemocnění a poruch. Kolikrát denně kontrolujete svůj e-mail, nebo profil Facebooku? Kolik času trávíte na smartphonu před spaním? 30 minut, hodinu? Vědecký výzkum prokázal, že vystavení modrému světlu emitovaného elektronickými zařízeními před spaním zabraňuje tvorbě melatoninu, hormonu, který ovládá cyklus spánku-bdění. Temnota stimuluje produkci melatoninu a chrání buňky před poškozením, avšak toto může být narušeno díky používání elektronických zařízení.

Bez dostatečného množství melatoninu ve Vašem těle jste více náchylní k cukrovce typu 2, srdečním onemocněním, obezitě, metabolickému syndromu, slabému imunitnímu systému a rakovině. Kromě toho, že melatonin působí jako silný antioxidant, také zpomaluje proces stárnutí a zpomaluje jeho účinky na pokožku a zdraví.

Čím více spíte přes noc, tím větší je produkce melatoninu. Proto je špatné narušit spánkový cyklus pomocí elektronických zařízení. Pokud jste v poslední době náchylnější k infekcím a nemocem, začněte chodit spát dříve a bez použití elektronických přístrojů, než začnete užívat pilulky. Třeba za vše může právě nízká produkce melatoninu!

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Kromě nespavosti může používání smartphonu, nebo tabletu před spaním způsobit problémy s viděním. Modré světlo vyzařované z těchto zařízení je škodlivé pro sítnici a může dokonce způsobit makulární degeneraci. Nadměrné vystavení tomuto světlu může také přispět k rozvoji katarakty, a proto je na čase přestat s tímto hrozným zvykem!

Schválně to vyzkoušejte. Garantujeme Vám, že i Vy sami zaznamenáte zlepšení!

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!