David Hampl
15 října, 2019

Někteří to asi znáte, snažíte se udržovat svůj byt či dům co nejčistší. Vše pečlivě myjete, zametáte, vytíráte, luxujete, přesto veškerou vaši snahu ničí hmyz, který se tu a tam znenadání objeví a znepříjemňuje vám život. Velmi nepříjemným hmyzem, kterého se většina žen štítí, jsou pavouci.  Bohužel, když se jim někde zalíbí, bývá dost obtížné se jich zbavit. V obchodech je sice k dostání množství nejrůznějších prostředků, ale jejich účinek je často pouze krátkodobý a navíc většina z těchto prostředků obsahuje velké množství různých chemických látek, z nichž některé jsou dokonce jedovaté, a tak se vám možná nechce je doma příliš často používat. My vám proto dnes poradíme, co z přírodních materiálů pavouci nemají rádi a také jak si snadno a jednoduše vyrobit šetrný, ale velmi účinný přípravek, s jehož pomocí se nevítaných hostů zbavíte jednou provždy.

Máta, citron i kaštany

Jednou z možností, jak omezit množství pavouků v domě, je vytvořit přirozenou pachovou bariéru, především v okolí oken a dveří. Jako velmi účinný prostředek se ukazuje smíchat esenciální olej z máty peprné a vodu. Tento prostředek poté za pomoci rozprašovače aplikujte na okenní a dveřní rámy. Další z věcí, kterou pavouci nemají rádi, je vůně citronu. Proto se doporučuje na místa, kde se pavouci vyskytují, rozmístit do rohů místností či za nábytek citronovou kůru. Pavouci nemají rádi také kaštany, zkuste je položit například na okenní parapety.

Vyrobte si octový přípravek

Na jeho výrobu budete potřebovat pouze půl litru octa, půl litru vody a trochu drcené chilli papričky. Příprava je velmi jednoduchá. Všechny tři ingredience smíchejte a důkladně promíchejte ve větší nádobě. Vzniklou směs poté nalijte do lahvičky s rozprašovačem a v lahvičce ještě jednou důkladně promíchejte. Následně už jen směs nastříkejte na ta místa, kde se pavouci objevují nejčastěji, tedy například okolo dveří, oken, skříněk či květináčů. Pokud se obáváte, že by směs mohla poškodit některé materiály, tak nejprve malé množství směsi opatrně na tomto matriálu vyzkoušejte.

Sdílejte článek