David Hampl
20 října, 2020

Pokud žijete delší dobu v partnerském vztahu, dříve či později se nevyhnutelně vynoří pochybnosti o tom, jestli je to „to pravé“. Především se nesrovnávejte s žádnými takzvaně ideálními páry, o kterých se můžete dočíst například v bulváru. A především si nelámejte hlavu nad tím, že váš vztah třeba není zrovna typický. Možná byste se divili, jak i páry, které se vnějším pozorovatelům zdají být přinejmenším zvláštní, mohou být v každodenním životě skutečně šťastné. Pojďte se s námi podívat na několik neklamných známek spokojeného vztahu.

Moc si nepovídáte

Možná se vám zdá, že ve srovnání s jinými páry spolu příliš nehovoříte a dokážete strávit hodiny mlčky v jedné místnosti, přičemž se každý věnujete své činnosti. Podle odborníků je právě toto známka velice zvláštního spojení mezi vámi. Pokud spolu umíte mlčet, je důležité, aby se při tom ani jeden z vás necítil nekomfortně.

Nespíte v jedné ložnici

Mezi představy o ideálním páru často patří usínání v objetí a společné probouzení. Jsou však páry, které se bez problémů domluví na odděleném spaní, které přináší spoustu výhod, zejména tehdy, když jeden z partnerů například vstává brzy do práce nebo chrápe. Výzkumy potvrzují, že kvalitní spánek je naprosto klíčový pro duševní i fyzické zdraví.

Nesdílíte koníčky ani názory

Společné koníčky a někdy i názory na svět patří k nejčastějším mýtům o šťastném vztahu. Samozřejmě, společné hobby vás může sblížit nebo se díky němu můžete i seznámit, na druhou stranu je však také zdravé moci si popovídat i o tom, co zajímá jen jednoho partnera. Zkrátka, pokud by vás s partnerem pojily jen stejné zájmy a názory, možná by vám život s ním brzy začal připadat nudný, protože by vám chyběly nové podněty a jiné pohledy na život.

Nemáte děti

Dříve bylo běžné a společnost to v podstatě očekávala, že pár, který uzavřel manželství, si brzy pořídí první dítě a poté druhé nebo i další. Toto však v dnešní době již zdaleka neplatí a nemít děti sebou nenese žádné stigma. Pokud se nejedná například o zdravotní důvod, ale o svobodné rozhodnutí dvojice, měli by s tím vždy být naprosto srozuměni oba partneři.

Netrávíte dovolenou společně

Tento jev často úzce souvisí s tím, že partneři nemusí nutně sdílet stejné zájmy, a je tedy logické, že mohou mít i naprosto odlišné představy o dovolené. Nemělo by příliš smysl, aby se jeden partner přizpůsobil a na dovolené se proto nudil. V takovém případě je lepší, když si oba najdou dovolenou, která splní jejich představy, přičemž se jeden na druhého budou i více těšit a po návratu si mohou vyměnit dojmy.

Sdílejte článek