David Hampl
6 prosince, 2019

Trápí vás nepříjemný zápach vycházející z pračky? Nevíte, co s tím máte dělat, protože nic pořádně nezabírá? Netrapte se, protože existuje elegantní řešení, které vás zápachu nadobro zbaví.

Zapáchající oblečení

Pravděpodobně si myslíte, že právě vaše pračka je čistá, ale vzhledem k tomu, že ji neustále používáte, se v ní usazují zbytky nečistot, plísní a pracích prostředků. To vše může způsobit nepříjemný zápach, který může zamořit celou koupelnou nebo byt či dům. Dokonce i prádlo začne zapáchat, protože nepříjemné vůně začnout pronikat také do tkanin oblečení, které perete. Takový zápach může být velmi odpudivý a pokud ho nevyřešíte, může vést i ke zdravotním komplikacím.

Použijte zubní kartáček

Vyzkoušejte metodu, která vás nepříjemného zápachu zbaví. Vložte oblečení do pračky a jakmile bude mokré, otřete těsnění pračky starým zubním kartáčkem. Gumové těsnění otřete suchým hadříkem, dokud nezmizí všechny zbytky. Jakmile skončíte, vložte do pračky všechno oblečení, které přišlo do kontaktu s bělidlem a operte jej při nejvyšší možné teplotě. Poté proveďte celý cyklus ještě jednou a přidejte tentokrát k praní 2 sklenice octa.

Dále vyčistěte dávkovač pracího prostředku. Ten vyčistíte směsí octa a vody v poměru 1:1. To je celé. Po těchto procesech by měla být vaše pračka opět čistá. Jde rozhodně o nejlevnější způsob, protože nemusíte kupovat novou pračku.

Pár preventivních rad

Doporučíme vám ještě několik rad, které je vhodné pravidelně dodržovat, pokud nechcete často novou pračku kupovat. Vždy je dobré po praní zkontrolovat, zda se v těsnění nenachází nějaké kusy oděvu např. ponožky. Poté těsnění otřete suchým hadříkem. Po praní nechávejte dvířka pračky otevřené, aby mohl proudit vzduch a nedocházelo k usazování plísní. Jakmile doperete, ihned prádlo z pračky vytáhněte. Pokud nemůžete, alespoň otevřete dvířka pračky.

Sdílejte článek