David Hampl
11 června, 2019

Pomáhat se dá různými způsoby, a to dokazuje i příběh tohoto amerického policisty. Jeho den probíhal zcela normálně – kontroloval rychlost a to, zda řidiči jezdí dle předpisů. Všiml si automobilu, který měl příliš tmavá světla a zastavil jej. Takto zatemněná světla nebyla povolena. Řidičem byl muž jménem LaVonte, který si byl dobře vědom svého přestupku a s policistou se ani nesnažil smlouvat. Policista Joshua Scaglione mu chtěl na místě uložit pokutu, když v tom si všiml něčeho dalšího. Na zadním sedadle seděla tříletá dívenka, která se na policistu zeširoka usmívala. To, co však upoutalo jeho pozornost bylo to, že dívka neseděla v autosedačce.

Pomoc v nouzi

Policista byl dost rozčilený, protože se mu nelíbilo, že muž takto bezohledně ohrožuje život své dcery. Když mu to však řekl, LaVonte se na místě rozplakal. Řekl, že to dobře ví, ale že nemá na autosedačku dost peněz. Scaglione m ihned řekl, aby si oba sedli k němu do auta.

LaVonte se bál nejhoršího – že je odveze na policejní stanici a bude muset přijít někdo, kdo za něj zaplatí kauci. Bál se o svou malou dcerku a to, jak to ona zvládne. Namísto toho ale policista zamířil do nejbližšího supermarketu, vyběhl do obchodu a během pár minut se vrátil s něčím nečekaným. V rukách nesl novou autosedačku! Bylo mu otce i malé dcery líto, a tak pomohl, protože peníze za autosedačku si mohl dovolit postrádat.

Lidské gesto

LaVonte tento příběh ihned sdílel na sociálních sítích, kde se na adresu citlivého policisty snesla vlna díků a obdivu. Scaglione však ze sebe nechtěl dělat žádného hrdinu. Prý jen pomohl tam, kde to zrovna bylo potřeba. A to se snaží dělat každý den. Ne pokaždé má asi možnost koupit někomu autosedačku, ale důležité je, že mezi námi jsou lidé, kteří jsou ochotni přistupovat k druhým skutečně se zájmem a lidsky a nebojí se podat pomocnou ruku.

Sdílejte článek