David Hampl
27 června, 2019

Není nic neobvyklého, že celá řada balíků prochází různými kontrolami. Používá se třeba rentgen, používají se termokamery, stejně jako se často spoléhá na psy a jejich vycvičené čenichy. Psi dokážou odhalit doslova vše, co se může v různých balících skrývat. Stejně tak tomu bylo u zásilky, která na první pohled vypadala zcela běžně. Přesto musela projít kontrolou.

Pes se začal chovat velmi podivně

Když se pes dostal k dané předmětné zásilce, bylo na něm vidět, že se začíná chovat velmi podivně. Neudělal to co vždy, že by u zásilky čenichem označil zakázaný obsah. Bylo na něm opravdu vidět, že je zmatený a neví, co se děje. Jako by chtěl na něco upozornit. Tento stav psovodovi neunikl a tak se pochopitelně rozhodl, že se zásilka musí otevřít. Co v ní bylo, to všem přítomným vyrazilo dech.

Když bednu otevřeli, nemohli uvěřit co v ní bylo

Bednu dali stranou a rozhodli se ji otevřít. Očekávali, že zde bude něco zakázaného, ale to co v ní našli, to jim dech opravdu vyrazilo. Nemohli uvěřit tomu, co viděli. V bedně bylo ukryté tygří mládě. Skutečný malý živý tygr, kterého chtěl někdo tímto způsobem propašovat pryč. V tu chvíli byl každý v místnosti v šoku. bylo vidět, že bengálský tygr rozhodně potřeboval pomoc a tak se ihned zavolal veterinář, který se o něho postaral.

Vše nakonec dobře dopadlo

Veterinář následně konstatoval, že mládě bengálského tygra je víceméně v pořádku. Trpěl hlavně dehydratací, stejně jako dezorientací a strachem. Byla mu poskytnuta nutná péče a poté byl převezen do zoo, kde se o něho postarají. Vše nakonec dobře dopadlo, ale nemuselo. Tygr byl v plastové bedně, která byla jenom částečně vyslána novinami a kde měl pouze několik otvorů, kudy k němu proudil vzduch. Je zcela jisté, že delší trasu by nezvládl a po cestě by zemřel. Ještě že se bednu podařilo odhalit včas. Celá situace navíc ukazuje na nelegální prodej zvířat a na to, co vše prodejci zkouší, aby měli zisk. Na zvířatech jim přitom téměř nezáleží.

Sdílejte článek