Policista pomohl 91letému muži, kterému bankomat zablokoval platební kartu

Znáte to. Jdete si do bankomatu vybrat peníze a bankomat přestane fungovat. Tohle se může stát každému z nás. Mladší generace si ihned poradí, protože to pro ně není nic nového. Starší generace, které si na moderní technologie stále zvykají, na tom budou úplně jinak. Tento 91letý muž byl zoufalý, když mu bankomat odmítl vydat peníze a zablokoval mu kartu. Naštěstí byl poblíž milý policista.

Netradiční pauza ve službě

Policista z oddělení prevence policie v Krakově měl zrovna pauzu během své služby. Na ulici si všiml starého pána, který stojí u bankomatu a pláče. Rukávy dlouhého kabátu si utíral slzy z tváře. Policista neváhat a okamžitě k němu šel. Jakmile se dozvěděl o jeho situaci, musel mu pomoci. Policie přece musí hlavně pomáhat a chránit bez ohledu na to, o jakou jde situaci.

Ukázalo se, že bankomat zablokoval kartu 91letého muže. Při rozhovoru s muže se policista dozvěděl, že si chtěl vybrat peníze na jídlo, protože již neměl co jíst. To policistu zasáhlo u srdce. Stařík byl velmi emocionální, hubený a shrbený. Za doprovodu pár kolegů se policista rozhodl, že muži pomůže tak, jak by to měl udělat každý dobrý člověk.

Čtěte také: Kadeřnice sdílela fotografii, která vyvolala celosvětovou odezvu

Dojatí policisté pomohli zoufalému muži

Zástupci policejního sboru měli v očích slzy, když poslouchali vyprávění starého muže. Okamžitě si od něj vzali nákupní seznam, zašli do obchodu a potraviny pro něj sami koupili. Potom ho doprovodili k němu domů a pomohli mu s nákupem až do bytu. Nakonec informovali o celé situaci jeho opatrovníka, protože muž byl již velmi starý.

„Byla to největší přestávka ve službě, o jaké se jim mohlo zdát. Úsměv a poděkování starého pána jim přineslo velké zadostiučinění,“ podotkl policista. Takové narušení běžné směny si nedokázal představit, ale byl velmi rád, že si starého muže všiml. Kdyby mu nepomohl, zoufalý stařec by si pravděpodobně nedokázal poradit. A zůstal by bez jídla. Takové policisty by měl mít ve svém městě každý z nás.

Zdroj: tvn24.pl