Policista zastavil auto a mířil na spolujezdce 9 minut zbraní

Před několika lety se stala poměrně zarážející věc. Na americké silnici US Route 101, jižně od San Jose, policista zastavil auto. Na tom není nic zvláštního, protože řidič překročil povolenou rychlost. Místo běžné kontroly dokladů se ale řidič a spolujezdec dočkali velmi podivného chování. Policista na ně totiž vytáhl zbraň a mířil na ně téměř 10 minut!

https://www.ndtv.com/

Proč policista mířil na muže zbraní?

Během dopravní zastávky v Kalifornii si řidič pořídil video, na kterém je jasně vidět chování policisty. Po zastavení vozu z důvodu překročení rychlosti chtěl policista vidět řidičský průkaz a další dokumenty k vozidlu. Řidič i spolujezdec strávili pár minut hledáním dokumentů. Podle policie spolujezdec sáhl pod sedadlo, přesto policista nepožadoval další papíry.

Podle řidiče se spolujezdcem jen hledali dokumenty, které po nich policista chtěl. A spolujezdec sáhl pod sedadlo, aby je vytáhl. Po celou dobu více než 9 minut, po které mířil policista na muže zbraní, jasně viděl na jeho ruce. Na videu je přitom slyšet, jak se snaží policistovi vysvětlit, že jen hledají papíry k autu.

Čtěte také: Usínají spolu každou noc. Jenže pak jeho pes udělá něco nepředstavitelného!

Video na sociálních sítích vyvolalo silné reakce

Policista podle svých slov čekal na posilu, a proto na muže celou dobu mířil pistolí. Lidé na sociálních sítích se ale shodli, že k tomu neměl žádný důvod. Nikdo ve voze nebyl agresivní ani nevykazoval žádné rizikové chování. Podle policie se nakonec celá situace vyřešila v pořádku a smírnou cestou. Mnoho lidí ale stejně nesouhlasí s postupem policie.

Lidé nechápali chování tohoto policisty. Ve Spojených státech je navíc mnoho úmrtí, které způsobila policie. Policie prohlásila, že o videu ví a mrzí je, že to lidé vidí tak negativně. Podle nich policista postupoval podle běžného postupu. „Jsme vděční, že se tento incident vyřešil sám a nikdo nebyl zrněn, doufáme, že tyto dodatečné informace objasní,“ uvedla policie.

Zdroj: ndtv.com