David Hampl
4 listopadu, 2019

Vypadalo to na běžný den ve službě. Ale nebyl. V tento den zažil důstojník Graham něco, co už dlouho ne. Měla to být běžná silniční kontrola. Když však zastavil jedno z aut, byl v šoku. Jeho řidička se mu zdála podezřelá, a tak udělal test na alkohol. Ten byl pozitivní. Nešlo však jenom o to, že by žena jela opilá. Takových za svou kariéru policista zažil mnoho. Tato žena vezla v autě i své dítě.

Dítě ihned vzal

Jelikož byl na místě se svými kolegy, začal se věnovat dítěti. Ostatní se věnovali ženě a jejímu vozu. Kupodivu ani neprotestovala, když otevřel zadní dveře a natáhl se k němu proto, aby ho vytáhl ven. Jelikož je důstojník Graham sám otec, moc dobře věděl, jak se k malému dítěti chovat. Nutno však říci, že jakmile ho vytáhl z auta, zjistil další šokují věc.

Dítě bylo velmi zanedbané

Matka měla patrně dost starostí sama se sebou, a tak se dítěti nijak nevěnovala. To bylo velmi zanedbané. Vypadalo, že má hlad, mělo špinavé oblečení a mělo dlouho neměněnou plínku. Proto se důstojník Graham rozhodl naložit dítě do svého vozu a vyrazil s ním na stanici. Zde udělal něco, co mnoha lidem doslova vyrazilo dech. Nedivíme se.

Napustil dřez v kuchyňce a dítě do něho posadil

Bylo potřeba děťátko vykoupat, ale vhodná vanička nebyla k dispozici. A tak se policista rozhodl improvizovat. Napustil dřez v kuchyňce, přidal do vody mýdlo a dítě do něho posadil. Jelikož s tím měl zkušenosti, tak ho i sám umyl. Bylo vidět, že si děťátko péči náležitě užívá a že má velmi rádo vodu. Ostatně fotografie usmívajícího-se policisty i usmívajícího se dítěte to jenom potvrzuje.

Potom si ho vzal k sobě, zabalil ho do deky, dal mu plyšáka a společně s ním odpočíval. I když podle předpisů neudělal vše na sto procent, žádný trest ho nečekal. To, co udělal bylo pro malé dítě mnohem lepší než ho dát sociální správě, která by mu zajistila potřebnou péči nejdříve až za pár hodin. Teprve až by vyřešila všechny úřednické formality. Proto se důstojník Graham zachoval jako správný muž, a hlavně správný otec.

Sdílejte článek